הפועל ירושלים בשלב חצי הגמר

רק לפני פחות משבוע האדומים מהבירה הובסו בידי הרצליה, במשחק שהתקיים במסגרת הליגה. הערב, במשחק על הכרטיס לחצי הגמר, ניצחו 56:68

נרי וייס , ב' בטבת תשע"ז

ג'רלס. בחצי הגמר
ג'רלס. בחצי הגמר
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

שש פעמים עד הערב נפגשו ירושלים והרצליה במסגרת גביע המדינה שבכדורסל. בכל אותן שש הפעמים, ניצחו הירושלמים. הערב (מוצאי שבת), שוב נפגשו ירושלים והרצליה במסגרת הגביע, ושוב הניצחון הוא של הירושלמים, שגברו בתוצאה 56:68.

משחקן של הרצליה וירושלים הערב שהתקיים בהיכל הפיס ארנה שבבירה, פתח למעשה את שלב רבע גמר גביע המדינה שבכדורסל, כשזהות הקבוצה אותה תפגוש ירושלים בשלב חצי הגמר עדיין איננה ידועה.

ההרצליינים שהביסו רק ביום רביעי האחרון את הירושלמים במסגרת ליגת ווינר סל, לא יכלו לאדומים מהבירה, בטח לא כשאחד משחקניה הבולטים העונה, כארם משעור, לא שיחק.

פתיחת המשחק היוותה המשך ישיר של המשחק בין השתיים מיום רביעי האחרון, כשהאורחים מהרצליה היו טובים הרבה יותר מהמארחים הירושלמים. הרצליה כבר הובילה 20:6, עד שהירושלמים התעוררו מעט ולאחר 10 דקות ראשונות של משחק עמדה התוצאה על 24:17 לזכות הרצליה. בדרך להדחה מפתיעה וניצחון שני ברציפות על סגנית האלופה?

לא אם זה תלוי בשחקני ירושלים. דייסון וג'רלס לקחו את המשחק לידיים, ויחד עם אליהו הצליחו להפוך את התוצאה ממש על סף הירידה להפסקת המחצית. 35:38 לירושלמים.

הרבע השלישי כבר סימן את הסוף עבור הרצליה שלא הצליחה לקלוע נקודות במשך דקות ארוכות. רק אחרי שבע וחצי דקות הצליחו שחקני הרצליה לקלוע, אבל אז זה היה כבר מאוחר מדי, כשהירושלמים מובילים בבטחה 38:51.

אל הרבע האחרון ירדו האדומים מהבירה כשהם מובילים בתוצאה 44:51. מעט אבל די מבטיח.

גם רבע אחרון לא עזר להרצליינים שירדו בסיום עם הפסד 56:68 והודחו מגביע המדינה שבכדורסל. הירושלמים מחכים ליריבה הבאה. האם זו תהיה מכבי תל אביב כבר בחצי הגמר או שייפגשו רק בגמר?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il