"לבית היהודי אין עמדה בנוגע לשבת"

בתנועת נאמני תורה ועבודה דורשים להסדיר את השבת במרחב הציבורי. "בינתיים הפעילות המסחרית בשבת הולכת וגוברת".

חזקי ברוך , ד' בטבת תשע"ז

"לבית היהודי אין עמדה בנוגע לשבת"
"לבית היהודי אין עמדה בנוגע לשבת"
ערוץ 7

"לבית היהודי אין עמדה בנוגע לשבת"

שרי הממשלה היו אמורים להחליט אתמול (ראשון) מה תהיה עמדת המדינה שתוגש לבג"ץ בנוגע לפתיחת המרכולים בתל אביב בשבת. הנושא ירד מסדר היום ככל הנראה בשל לחץ שהפעילו הסיעות החרדיות.

תני פרנק, ראש תחום דת ומדינה בתנועת נאמני תורה ועבודה, אמר בראיון לערוץ 7 כי ''המערכת הפוליטית ובעיקר המפלגות החרדיות נמצאות בדילמה אבל השתיקה של שאר המפלגות גם אומרת הרבה".

"אנחנו חושבים שהמרכולים בתל אביב הם רק סימפטום לגבי מה שקורה לסוגיית השבת והמרחב הציבורי במדינה והדבר הכי אחראי כעת זה לגבש הצעת חוק על בסיס מתווה גביזון-מידן שתסדיר אחת ולתמיד את נושא השבת במרחב הציבורי".

פרנק מסביר מדוע כדאי לממשלה לקבל החלטה בנושא בהקדם. "הסיעות החרדיות מנסות לברוח מכל מה שקשור לשבת ולמדינה אבל בסוף צריך לקבל החלטה. אני בטוח שהסיעות החרדיות היו רוצות להמשיך לעצום עיניים אבל בסוף יש בג''צ והם לא רוצים לתת לבג''צ לקבל החלטה כי בג''צ יקבל החלטה שלא תתאים להן".

הוא משמיע ביקורת על מפלגת הבית היהודי וטוען כי היא ממלאת את פיה מים, כלשונו, בכל מה שקשור לשבת. "למפלגת הבית היהודי בנושא השבת במרחב הציבורי לכאורה אין שום עמדה. אנחנו בטוחים שאם הם קצת יקחו אחריות הם יכולים להוביל את המהלך בקואליציה".

"מי שהשבת חשובה לו מבין שהמצב הנוכחי לא טוב ובמיוחד לדתיים הלאומים ולמי שרוצה שהשבת תראה כמו שבת. בינתיים הפעילות המסחרית בשבת הולכת וגוברת, אם אנחנו נסדיר את הנושא רוב המסחר יסגר", מדגיש פרנק.