עתיד ורוד לכדורסל בשומרון

באירוע פרחי ספורט ביישוב תפוח חשף ראש המועצה את התכנית להקמת קבוצה מקצוענית. נציג איגוד הכדורסל: צופה לשומרון עתיד וורוד.

רפאל לוי , ד' בטבת תשע"ז

עתיד ורוד לכדורסל בשומרון
עתיד ורוד לכדורסל בשומרון
צילום: אורי ברכיהטוען....

מאות ילדים מכל רחבי השומרון הגיעו אתמול (ראשון) לאירוע ספורט חוויתי לפרחי הספורט בשומרון, זאת כחלק מפעילות מחלקת הספורט במועצה האזורית שומרון לקידום הספורט והכדורסל.

הילדים מהישובים: נופים, לשם, עלי זהב, מעלה שומרון, עינב אבני חפץ ועוד הגיעו כדי להתאמן ולהתנסות במשחקים תחרותיים באווירה חוויתית.

בשיאו של היום נפגשו השחקנים הצעירים עם נציג איגוד הכדורסל בישראל שגיא אוחיון, יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון וכן עם מנהל מחלקת הספורט במשרד התרבות והספורט אבי בנבנישתי ומנהלת הפרויקט הלאומי פרחי ספורט נורית שרביט.

דגן חשף באירוע את כוונתו לפעול בכל המישורים להקמת קבוצת כדורסל מקצוענית בשומרון שתגיע לליגה לאומית ואולי אף לליגת העל: "אני שמתי לי למטרה לקדם הקמת קבוצת כדורסל מקצועית שתשחק בליגה לאומית ובסופן של דבר בליגת העל בכדורסל. אנחנו משקיעים בכך היום מאמצים ומחשבה ושמחים שאיגוד הכדורסל ומשרד התרבות והספורט תומכים במהלך הזה. ומעודדים אותו".

שגיא אוחיון נציג איגוד הכדורסל בישראל אמר באירוע: "דבר ראשון כיף להגיע לתפוח בשומרון, לא הייתי כאן כבר עשר שנים מאז השחרור שלי מהצבא. כיף לראות איך מכלום התפתח כאן משהו מאוד יפה לעין. אני רואה פה תשתית ואני רואה פה את הכמויות של הילדים אני רואה את הרצינות של המאמנים ואני צופה לשומרון עתיד וורוד רק שימשיכו ככה. ואנחנו פה מאחוריהם".

אבי בנבנישתי מנהל מחלקת הספורט במשרד התרבות והספורט אמר במקום: "השומרון ממצב את עצמו כבירת הספורט של יו"ש".

נורית שרביט מנהלת פרויקט פרחי ספורט במשרד התרבות והספורט: "אני חושבת שהפרויקט הלאומי נותן תשתית מאוד גדולה אני רואה את זה בעיקר כאן בשומרון עשר קבוצות של פרחי ספורט זה מעל מאה ילדים. אם הם ימשיכו לעשות את זה ויתמידו אני רואה גם גידול של קבוצות ילדים קבוצות נערים וכמובן בסופו של דבר יביא לתשתית של קבוצת בוגרים טובה".

"לאור מה שאני רואה ולאור המוטיבציה שאני רואה כאן בשומרון אני מאוד מאמינה שהחזון הזה של הקמת קבוצת כדורסל מקצועית שתשחק בליגה לאומית. יתגשם ויתגשם אפילו במהרה", סיכמה שרביט.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il