טענה מגוחכת נגד העם היהודי

ח"כ מיקי זוהר מארח בכנסת את המושל מייק האקבי מהמפלגה הרפובליקנית, "יש להיאבק בBDS ע"י אמירת האמת: זו ארצנו!".

עוזי ברוך , ה' בטבת תשע"ז

מייק האקבי בכנסת
מייק האקבי בכנסת
צילום: ערוץ 7

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) מארח בשעה זו בכנסת את המושל מייק האקבי חבר המפלגה הרפובליקנית למפגש מיוחד.

בפתח המפגש התייחס ח"כ זוהר לנאום ג'ון קרי ולהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם.

"לאחרונה שמענו על החלטה שערורייתית של מועצת הבטחון של האו"ם, לגבי אי-החוקיות לכאורה של ההתנחלויות, כולל שכונות בירושלים, כולל הר הבית וכולל הכותל המערבי. ההחלטה הזאת, מצטרפת להחלטה קודמת של אונסק"ו, שהביעה טענה מגוחכת לפיה לעם היהודי אין שום קשר להר הבית, המקום הקדוש ביותר לנו, המקום שבו המלך שלמה בנה את בית המקדש הראשון לפני 3000 שנה, שבו המכבים נלחמו להשיב את הריבונות שלנו לפני יותר מ-2000 שנה, המקום אליו מופנות התפילות של מיליוני יהודים שלוש פעמים ביום".

זוהר הוסיף "החלטות כאלה נותנות רוח גבית לארגונים אנטי-ישראלים כמו ה-BDS. ארגונים אלו שואפים ליצור דה-לגיטימציה של המדינה היהודית באמצעות שקרים ושנאה. אנחנו מתמודדים איתם בבטחון באמצעות האמת.

אנחנו חייבים לעשות זאת משום שמטרתם ברורה - מייסדי תנועת ה-BDS מדברים עליה במפורש - הם רוצים לראות את סופה של המדינה היהודית. הם אנטישמים קלאסיים, ועלינו לחשוף אותם כמה שהם. להביא לדה-לגיטימציה שלהם במקום שלנו. עלינו לומר את האמת ולומר אותה בבירור: זו ארצנו, זה הבית שלנו. אנחנו נלחמים על מה שמגיע לכל עם ועם, ריבונות בארצנו. בזה אני מאמין ואת זה אני מיצג.

כחבר כנסת אני עושה כמיטב יכולתי ליצג את הערכים של המצביעים הישראלים. אנחנו מאמינים שזהו ביתנו, הארץ המובטחת שלנו, שההורים והסבים שלנו באו לכאן בכדי לחזור הביתה. אני בטוח שישראלים רבים התאכזבו לשמוע את מזכיר המדינה מביע עמדות כה שונות וכה זרות לערכים שלנו. כל הארץ הזו שלנו. היינו כאן לפני 3000 שנה, התפללנו במשך דורות לחזור לכאן ואנחנו מתכוונים להישאר כאן לנצח. מעולם לא היתה מדינה פלסטינית ולעולם לא תהיה".

"העולם צריך לשמוע את האמת, העולם זקוק לאנשים אמיצים שיחשפו את ה-BDS בתור מה שהיא באמת: תנועה שמקדמת שנאה ואלימות. אני מצפה ומקוה לשיתוף פעולה פורה עם הממשל הרפובליקני הנכנס, עם הנשיא הנבחר דונלד ג' טראמפ, וכמובן עם חברנו, המושל מייק האקבי".טוען....