חג הספורט של אליצור

מאות מתמודדים, בגילאים מגוונים ובעשרות מקומות שונים בארץ לקחו חלק באירועי הספורט השונים שיזמו במרכז אליצור במהלך חג החנוכה

נרי וייס , ה' בטבת תשע"ז

אליפות הטאקוונדו המסורתית
אליפות הטאקוונדו המסורתית
צילום: דובי פיינר - ראש מועדון הצילום "בצלמנו"

טורנירי כדורסל, טאקוונדו ואליפות שחמט, אלו רק חלק קטן משלל אירועי הספורט שקיימו במרכז אליצור, אגודת הספורט הדתית, במהלך ימי חג החנוכה ברחבי הארץ.

אירועי הספורט הרבים התקיימו כחלק מפעילות שלמה שנמצאת תחת הכותרת "מרכז אליצור בתנועה מתמדת".

יו"ר וועדת האירועים במרכז אליצור, דורון הלל אמר כי מטרת האירועים כולם הייתה "לשים דגש בפיתוח מקצועי וחברתי תוך ראייה רחבה ופעילות מגוונת יותר בשלל ענפי הספורט המסונפים למרכז אליצור, כאלה שאנו מתכננים לקיים ולהעצים בשנת התקציב הקרובה".

אירועי הספורט החלו עם טורניר הכדורסל לילדים שנערכו במספר אולמות, ביניהם: בנתניה, כוכב יאיר ומודיעין בארבעה אולמות במקביל, כשבין היתר לקחו חלק גם קבוצות הקט סל והילדים של אליצור נתניה וכוכב יאיר.

בגמר צמוד בטורניר הילדים ניצחה אליצור כוכב יאיר את עירוני נתניה בתוצאה: 44:41.
בטורניר הקט סל א' זכתה עירוני נתניה. אליצור כוכב יאיר זכתה בטורניר קט סל ב׳.

בסיום הטורניר הוענקו גביעים לקבוצות המנצחות, כשיו״ר עמותת הספורט ואליצור כוכב יאיר, מוטי הוכמן, אמר כי ״חשוב לנו לחבר את כל המועדונים והסניפים של מרכז אליצור באירוע ספורטיבי ראוי לשבח. יש לברך בעיקר על הדרך לנצח ביושר ולהפסיד בכבוד, המוטו המלווה את כלל ספורטאי מרכז אליצור״.

בהמשך התקיימו עוד שני אירועי ספורט גדולים, טורניר אומנות הלחימה, ענף הטאקוונדו וכן אליפות השחמט.

אליפות הטאקוונדו של מרכז אליצור הינה אליפות שנתית מסורתית, המתקיימת בכל שנה בחופשת חנוכה. באירוע השתתפו 18 מועדונים מרחבי הארץ, בהם 350 מתחרים ומתחרות ילדים, נוער, בוגרים ווטרנים כשלאירוע הגיעו ספורטאי נבחרות המועדונים כמו גם ספורטאים מתחילים מכל הרמות.

את האירוע כיבדו בנוכחותם: יו״ר מרכז אליצור, אלי עציון, יו״ר וועדת מפעלים, דורון הלל ומנהל הפיתוח והשיווק במרכז אליצור, מוטי אקסמיט.

יו״ר מרכז אליצור, אלי עציון, בירך את המשתתפים וציין בין היתר בדבריו את הקשר החם שנוצר בין מרכז אליצור לקבוצות הטאיקוונדו שהצטרפו בשנה האחרונה למשפחת אליצור ובראשם עמותת סאנגרוק - מארגנת אליפות אליצור הפתוחה הראשונה בטאיקוונדו.

עוד הוסיף אלי עציון ואמר, כי "בכוונת מרכז אליצור לפתח את ענף הטאיקוונדו באליצור תוך כוונה לפתוח מועדונים נוספים בכל רחבי הארץ, זאת כחלק מפיתוח ענפי הספורט השונים שמרכז אליצור מתכוון לפתח בשנת העבודה הקרובה".

אגב, אל המקום הראשון באליפות הגיעה קבוצת סאנגרוג עם 129 נקודות, 27 ניצחונות, 24 הפסדים, כשבמקום השלישי סיימה הקבוצה מאבו גוש, שומוע עם 111 נקודות.

גם אליפות השחמט הביאה מספר גבוה של משתתפים, כש-133 משתתפים מכל רחבי ישראל נטלו חלק באליפות ה"מכבים" שנערכה לזכר יעקב שטיינבאום, רכז השחמט האגדי של מועדון אליצור פ"ת.

האליפות אשר התקיימה נערכה ב- 9 קטגוריות גיל ורמה נפרדות מגן חובה ועד תחרות על חזקה נושאת פרסים כספיים בהשתתפות בעלי דרגות כאמנים, אמנים בינלאומיים ואף רב אמן שנחשבת לדרגה הגבוהה ביותר בשחמט.

התחרות היוותה במה הולמת להנציח את זכרו של רכז השחמט יעקב שטיינבאום שבמשך שנים רבות עמל על פיתוח השחמט בפ"ת ובמסגרת מרכז אליצור בכל רחבי הארץ.

בתום 5 שעות של תחרות מרתקת זכה האמן הבינלאומי אסף גבעון במקום הראשון בתחרות הראשית עם 5 מ-5 לפני הצעיר הכישרוני, אור גלובוס.

אליפות השחמט
צילום: באדיבות מרכז אליצור
טורניר הכדורסל של אליצור
צילום: באדיבות מרכז אליצור

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il