האקבי בכנסת: החלטת האו"ם - שנאה

המושל לשעבר מייק האקאבי, חבר המפלגה הרפובליקנית: לחלק את ירושלים זה כמו לחתוך תינוק לשניים. אין שום הצדקה שישראל תיסוג מהשטחים.

אלירן אהרון , ה' בטבת תשע"ז

האקבי עם חברי הכנסת
האקבי עם חברי הכנסת
צילום: אלירן אהרון

מושל ארקנסו לשעבר מייק האקאבי, חבר המפלגה הרפובליקנית, ביקר היום (שלישי) בכנסת ביוזמת חבר הכנסת מיקי זוהר (ליכוד).

"איני מתכון להמליץ על מדיניות לישראל. זה תפקידה של מדינה ריבונית להחליט בעצמה", אמר האקבי בדבריו. "הנאום של ג'ון קרי היה ללא תקדים בהיסטוריה. הוא טוען שישראל יכולה להיות דמוקרטית או יהודית אבל לא שניהם. אני אומר - היא שניהם כבר עכשיו. איך הוא הגיע לזה? הוא הוציא את האמונה והדת מהמשוואה של מהי ישראל".

"תשמחו על ההיסטוריה שלכם, תהיו גאה. ההיסטוריה מסבירה מהיכן באתם וגם מסבירה להיכן אתם הולכים. החלטת האו''ם היתה צעד של שנאה וביזוי. מגנים מעט מאוד פעמים את סוריה, צפון קוריאה רוסיה וכו'. את ישראל מגנים הרבה יותר. יש יותר גינוי באום כשישראל בונה בתים מאשר כשאיראן בונה כור גרעיני", הסביר האקבי.

"העולם לא שונא אתכם בגלל היכן שאתם אלא בגלל מה שאתם וביחוד בגלל מי שאתם. השטח של המוסלמים הרבה יותר גדול ואין שום הצדקה שישראל תיסוג מהשטחים. לחלק את ירושלים זה כמו לבקש משלמה המלך לחתוך את התינוק לשניים.

''אני מאחל לטראמפ שלא יתן לאנשים בוושינגטון לגרור אותו לביצה של חוסר מעש. יש פתגם: עשה זאת בגדול או לך הביתה. אתם צריכים לעשות את זה בגדול ואתם כבר בבית", כך האקאבי.טוען....