הפועל ת"א מתקרבת לליגה ג'

אם לא יימצא רוכש עד הערב, הפועל תל אביב תעלם ממפת הכדורגל הישראלי. החובות הכבדים לפיפ"א, השחקנים שנפגעים, והרוכשים שברחו. נגמר?

נרי וייס , ה' בטבת תשע"ז

כבירי. הפועל ת"א תעלם?
כבירי. הפועל ת"א תעלם?
צילום: פלאש 90

אימפריות נופלות. מחר, יום רביעי, בשעה 10:00 בבוקר יוכרע עתידה של קבוצת הכדורגל הפועל ת"א, בדיוק בשעה שיוכרע גם עתידו של החייל אלאור אזריה.

כזכור, מועדון הכדורגל האדום מת"א פנה לפני שלושה שבועות לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה לפנות אל הקפאת הליכים, בשל חובות כבדים הנאמדים בכ-100 מיליון שקלים. נשיא בית המשפט, השופט איתן אורנשטיין קיבל את בקשת הקבוצה ומינה שני נאמנים בכדי לקיים ניסיון הבראה של הקבוצה.

גם לאחר שבועיים שלא הצליחו צמד הנאמנים, עו"ד שאול קוטלר ורואה החשבון חן ברדיצ'ב, למצוא רוכש לקבוצה ולהצליח להבריא אותה, קיבלו אלה הארכה של שבוע מבית המשפט, הארכה שתפוג הערב (שלישי).

באם עד שעות הערב לא יימצא רוכש, ימליצו צמד הנאמנים לבית המשפט להורות על פירוק הקבוצה. משמעות הדבר היא כי אם בית המשפט יודיע על פירוק, הפועל ת"א תיעלם ממפת הכדורגל הישראלית ותוכל להתחיל מחדש רק בליגה ג'.

ניסיונות רבים נעשו בכדי למצוא רוכש למועדון האדום, אפילו על ידי יריבים ישירים בליגת העל - משפחת לוזון ממכבי פתח תקווה ובעלי קבוצת הפועל כפר סבא, סתיו שחם.

שחם שסיפר כי אהד את הפועל ת"א עוד בילדותו, היה אחד מבין שני הרוכשים הרציניים, כשזה אמנם היה חייב לעבור על פי תקנון ההתאחדות תקופת צינון עד שיוכרז רשמית כבעלים של התל אביבים. היום כתב שחם בחשבון הפייסבוק האישי שלו כי כשל בניסיון למצוא רוכשים לתל אביבים.

"אוהדי הפועל כפר סבא ואוהדי הפועל תל אביב היקרים, בשבועיים האחרונים פעלתי ככל שביכולתי על מנת לנסות ולמנוע מהפועל תל אביב להגיע למצב של פירוק או סגירה", כתב שחם, "לצערי הרב, לא הצלחתי במשימתי זו. פניתי לכל האנשים האמידים שאני מכיר, בישראל ובחו"ל, במטרה לשכנע אותם לעזור ולהציל את הפועל תל אביב - אך נענתי בשלילה פעם אחר פעם".

שחם, שאוהדי קבוצתו כפר סבא תקפו אותו על רצונו לקנות את הפועל תל אביב אמר כי הוא אינו מצטער על פועלו לטובת האדומים היריבים. "הפועל תל אביב זו קבוצת נעוריי, והייתי חוזר על מעשיי שוב ושוב. אני יודע שאוהדי הפועל כפר סבא נפגעו ממני ומפועלי זה - אך אתם צריכים להבין שלפני 3.5 שנים עשיתי את אותו הדבר בדיוק בשבילכם".

לסיום כתב שחם, "כולי תקווה שהפועל תל אביב תינצל מהמצב הנורא אליו היא עלולה להגיע בימים הקרובים, וליבי ליבי עם אוהדי הפועל תל אביב שנאלצים לראות את קבוצתם האהובה במצב סופני זה. אני מתנצל בפני אוהדי הפועל כפר סבא על האכזבה שלהם בשבועיים האחרונים. אני מתנצל בפני אוהדי הפועל תל אביב על כישלון משימתי".

רוכש נוסף שהיה בענייני רכישת הקבוצה הוא איתן יוחננוף, מבעלי רשת המזון, "יוחננוף". יוחננוף שהיה רציני ביותר ברצון לקנות את הקבוצה, נמנע מלעשות זאת מאחר שכנגד האדומים עומדים חובות על סף 30 מיליון שקלים אותם דורשת פיפ"א שאינה מחוייבת לחוק הישראלי ולהסדרי נושים.

באם לא יימצא רוכש, ונאמני הקבוצה לא יצליחו למכור את השחקנים המובילים במחירים שיאפשרו הפעלת הקבוצה עד לסיום העונה באופן מצומצם, תלך הפועל ת"א לפירוק. ההיסטוריה תימחק?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il