מלח הארץ, אות ומופת ללוחמים

ליברמן על מותו של רס"ן חגי בן ארי ז"ל: "עם ישראל כולו מרכין היום את ראשו". הנשיא ריבלין: "אנחנו מצדיעים לך הצדעה שקטה ואצילית".

עדו בן פורת , ו' בטבת תשע"ז

חגי בן ארי
חגי בן ארי
צילום: באדיבות המשפחה

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ספד הבוקר (רביעי) לרב-סרן חגי בן ארי ז"ל שנפצע אנושות במבצע צוק איתן ואמש הלך לעולמו.

״עם ישראל כולו מרכין היום את ראשו על מותו של רס״ן חגי בן ארי ז"ל שנהרג ב'צוק איתן'. בן ארי שהיה מפקד האימונים והכשרות ביחידת 'מגלן', היה מלח הארץ, אות ומופת ללוחמים שתרם רבות לביטחונה של מדינת ישראל. אני משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך״, אמר ליברמן.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ספד: "חגי בן ארי, האיתן בלוחמים, תפארת בחורינו, דגול מרבבה. אנחנו מצדיעים לך בלכתך הבוקר חגי, הצדעה שקטה ואצילית כמו הרוח שאתה מותיר בנו. אנחנו מודים ומצדיעים לך, מפקד סיירת הצנחנים, יחד עם שורות של לוחמים שזכו להסתער אחרייך, על מסירות הנפש, על גבורת הקרב ועל הקרב שלאחר הקרב, שבא לקיצו רק אתמול.

''בשנתיים האחרונות, משפחתך היתה לנו למופת של חמלה ואהבה גדולה. יחד עם דורות של לוחמים שלחמו לצידך, בפיקודך ועוד שנים רבות אחרייך, ננצור את זכרך איתנו בהערצה גדולה", הוסיף ריבלין.

בן-ארי בן ה-31 שירת בתפקידו האחרון כמפקד מגמת האימונים וההכשרות ביחידת "מגלן". בן ארי אמור היה להתמנות למפקד סיירת הצנחנים, תפקיד שהוענק לו באופן סמלי אחרי פציעתו האנושה.

אחיו של חגי, נועם, סיפר הבוקר בגלי צה"ל על התחושות הקשות, "אנחנו חווים עכשיו כאב גדול יחד עם איזושהי תחושה שהוא נגאל מייסוריו. הפגיעה שלו הייתה כל כך קשה, אלו היו שנתיים וחצי של קרב על חייו. אתמול באמת בסוף היום זה נגמר".

חגי נפצע קשה לאחר שכדור של צלף חדר דרך הקסדה שלו. מסוק הטיס אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נערכה שורה של ניתוחים בניסיון להצילו. הרופאים אמרו כי פגיעת הראש של חגי הייתה כל כך קשה, שאין סיכוי שיחלים ממנה, ומדובר בנס שהוא בכלל נשאר בחיים.

מאז פציעתו, חגי כבר לא תיקשר עם הסביבה ונותר מחוסר הכרה. מח"ט הצנחנים דאז, אל"מ אליעזר טולדנו, ביקש למנותו באופן סמלי למפקד סיירת צנחנים, התפקיד שהובטח לו.

במותו הפך לחלל צה"ל ה-68 של מבצע "צוק איתן". הלווייתו תתקיים היום ב-14:00 בבית העלמין בחיספין.טוען....

באדיבות ערוץ 10