להיט בגרמניה: "מיין קמפף"

ספרו של אדולף היטלר מכר לא פחות מ-85 אלף עותקים.<br/>בעקבות הביקוש תודפס המהדורה השישית של הספר, שצפוי לצאת גם באנגלית ובצרפתית.

ניסן צור , ו' בטבת תשע"ז

מיין קאמפף
מיין קאמפף
צילום: רויטרס

מהדורה מחודשת של ספרו האנטישמי של אדולף היטלר הפך ללהיט בגרמניה, עם 85 עותקים שכבר נמכרו ומהדורה שישית שתודפס בקרוב.

המכון להיסטוריה מודרנית במינכן, שהדפיס בחודש ינואר האחרון מהדורה מחודשת של ספרו של אדולף היטלר בליווי הערות של היסטוריונים, הודיע כי הספר מכר לא פחות מ 85 אלף עותקים וכי הביקוש ממשיך להיות גדול. לדברי ראשי המכון להיסטוריה מודרנית, בעקבות הביקוש תודפס בחודש הקרוב המהדורה השישית של הספר.

לפני כשנה הודיע המכון להיסטוריה על פרסום מחודש של המניפסט האנטישמי של היטלר, בליווי אלפי הערות של היסטוריונים שנועדו להסביר את האידאולוגיה המעוותת של הצורר הגרמני ולהזהיר את הקוראים מפני הרעיונות השטניים שעלו במוחו. הפרסום המחודש התאפשר לאחר שחלפו 70 שנה מאז רכשה ממשלת בוואריה את זכויות היוצרים על הספר, והחוק הגרמני איפשר לפרסם אותו מחדש.

התכנון המקורי היה להדפיס 4000 עותקים בלבד, אלא שהביקוש לספר עלה על כל הציפיות וההערכות הן כי מעל למאה אלף עותקים ימכרו ממנו. בחודש אפריל האחרון עמד הספר בראש רשימת רבי המכר של המגזין הגרמני היוקרתי "דר שפיגל" בעקבות כמות המכירות שלו.

"מתברר כי החשש שפרסום הספר יקדם את האידאולוגיה של היטלר או אפילו יהפוך אותה למקובלת בחברה הגרמנית, או יעניק לתעמולה הנאצית פלטפורמה חדשה, היה מופרך לחלוטין", אמר מנהל המכון להיסטוריה מודרנית במינכן, אנדראס ווירשינג.

הוא הוסיף כי נתונים שנאספו על ידי אנשי המכון מצביעים כי מרבית הרוכשים של "מיין קמפף" היו "לקוחות שמתעניינים בפוליטיקה והיסטוריה, וכן מחנכים רבים. לא מדובר באנשי ימין קיצוני או אספנים".

בתקופה הקרובה אמורה המהדורה החדשה של הספר, המכילה 1,948 עמודים לצד 3,700 הערות של ההיסטוריונים, לצאת באנגלית ובצרפתית למרות שלדברי ווירשינג ישנו ביקוש גדול למהדורה המחודשת של הספר גם בשפות נוספות.