משנים את המציאות. ידידים.

"אנחנו משנים את השיח הציבורי אודות סיוע לנוער במצבי סיכון - לשיח של השקעה חברתית אפקטיבית". ארגון ידידים חושף חלק מפעילותו.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ז

ידידים
ידידים
צילום:יחצ

אחרי 25 שנות פעילות למען ילדים ונוער, ארגון ידידים חושף חלק מפעילותו וקורא לציבור הרחב לקחת חלק בבניית דור העתיד של מדינת ישראל.

"מידי יום אנחנו פוגשים מאות ילדים ובני נוער שהוריהם עובדים בשתיים ואפילו שלוש עבודות כדי להביא אוכל הביתה. בהעדר תמיכה רגשית ופיקוח של מבוגר אחראי רבים מהילדים ומבני הנוער מוצאים מפלט ברחוב. ארגון ידידים קיים כדי שהרחוב לא יהיה הבית. יום ההתרמה הקרוב שמתחיל כעת נועד בכדי לפתוח דלתות למאות ילדים ובני נוער שישתלבו בתכניות הארגון".להצטרפות הקליקו כאן

ארגון ידידים למען הנוער והחברה, הפועל מזה 25 שנה, יוצא בקמפיין לגיוס תרומות במטרה לספק למאות ילדים ובני נוער את ההזדמנות להשתלב בחברה הישראלית, לקבל ליווי ותמיכה מקצועיים ובכך להשפיע ולשנות את עתידם של הילדים ובני הנוער של כולנו.

כיום, מסייע הארגון לכ-3500 ילדים ובני נוער ב 120 ישובים שונים ברחבי הארץ. השנה, על מנת להמשיך לתת מענה לכל המשתתפים בתכניות , הוחלט בארגון לצאת בקמפיין בן 24 שעות בלבד שמטרתו הרחבת התוכניות והמשך פעילות הארגון.

"מידי שנה גדל מספר המועמדים המופנים אלינו על ידי גורמים שונים בקהילה", מספר שמואל לורנץ יו"ר ומי שייסד את ארגון ידידים לפני 25 שנה. "בזכות תרומתכם נוכל להעניק לילדים ובני הנוער הללו הזדמנות שווה להצליח ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם, בואו להיות שותפים בקרב על עתידו של כל ילד".

לטובת קמפיין גיוס ההמונים התגייסו מפורסמים ובכירי משק רבים וביניהם: הבמאי והיוצר מאור זגורי אשר בעברו היה חונך בארגון, שדרנית רשת ג' וכתבת קול ישראל ורד יפתחי גרין, אריה דהן מנכ"ל גני התעשייה, תפן ועוד רבים שהפעילות של 'ידידים' פשוט נגעה להם בלב.

בין התכניות שנמצאות במוקד קמפיין התרומות: בתי ידידים- בתים חמים לילדים ונוער בפריפריה. תכנית סל"ע- תכנית ייחודית לסיוע לנערות במצבי סיכון תכנית סיכויים- תכנית ליווי ושיקום נוער עובר חוק ומניעת עבריינות חוזרת של בני נוער. מעגלי אחריות- תכנית להגברת המוטיבציה והכנה של בני נוער מהפריפריה לשירות משמעותי בצה"ל.

שמעון סיאני, מנכ"ל ידידים מספר על החזון שעומד מאחורי הפעילות של הארגון, "לכל ילד נער ונערה יש את הזכות לבניית חיים נורמטיביים. אנחנו משנים את השיח הציבורי אודות סיוע לנוער במצבי סיכון - לשיח של השקעה חברתית אפקטיבית, תוך העצמה אישית של החניכים שלנו. אם לא נשקיע בילדים ובנוער שלנו, אנו מוותרים על עתיד החברה שלנו בישראל. עשינו זאת עשרים וחמש שנים ואנחנו צריכים את עזרת הציבור כדי להמשיך ולעשות לעשרים וחמש השנים הבאות!"

נתון מרתק הקשור לארגון הוא שבנוסף לתרומה החברתית המקיפה שלו יש לו גם יעילות כלכלית יוצאת דופן למדינת ישראל. איך זה ייתכן? ממחקר מקצועי שנערך לאחרונה עולה כי אחת מתכניות הדגל של הארגון, תכנית "סיכויים"- העוסקת בשיקום ושילוב לנוער עובר חוק ולמניעת עבריינות חוזרת, חוסכת למדינה עשרה שקלים(!) על כל שקל המושקע בבני הנוער המשתתפים בתוכנית. שחור על גבי לבן מדובר כאן בהשקעה חברתית משמעותית ואפקטיבית.

ב-24 שעות הקרובות מתקיים קמפיין גיוס המונים מיוחד לארגון ידידים כשהיעד הוא לאסוף מהציבור הרחב 400,000 ש"ח תוך 24 שעות. רק ביום הזה, כל שקל שנכנס לטובת הארגון הופך ביום זה לארבעה שקלים בעזרת שלוש קבוצות תורמים שתומכות בארגון. כאשר הכל מתנהל בשיטת הכל או כלום - או שעומדים ביעד, או שהכסף לא עובר לארגון.

לפרטים נוספים ולהשתתפות ביום ההתרמה המיוחד לחצו כאן