האלופה תמשיך את מסעה האירופי?

מכבי ראשון לציון גברה הערב על אומנה ונציה האיטלקית בתוצאה 61:79, ובכך עלתה למאזן 6:5 שמהווה לה סיכוי לא מבוטל להעפיל לשלב הבא

נרי וייס , ו' בטבת תשע"ז

מקריי. הוביל הערב את האלופה לניצחון
מקריי. הוביל הערב את האלופה לניצחון
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

זו שעולה וזו שיורדת. תקופה טובה עוברת על אלופת ליגת ווינר סל, מכבי ראשון לציון.

לאחר שהצליחו להיכנס לרצף ניצחונות בליגה הישראלית המקומית, האחרון שבהם על הפועל אילת בחוץ, הערב (רביעי) המשיכו השחקנים בכתום את הכושר המצויין שלהם כשגברו באולמם הביתי על אומנה ונציה האיטלקית בתוצאה 61:79.

המשחק שהתקיים במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, היה קריטי עבור הכתומים מעיר היין כשאלה הפסידו לאיטלקים בסיבוב הקודם ובכדי לשמור על אפשרות של העפלה לשלב הבא היו חייבים למחוק את הפיגור מהמשחק באיטליה. וכך אכן עשו.

24 נקודות ו-13 כדורים חוזרים של ג'אבון מקריי עשו את ההבדל בין שתי הקבוצות, כשלאורחים מאיטליה לא הייתה תשובה ליכולת האדירה של שחקנה הזר של ראשון לציון בתוך הצבע. בכך עולה האלופה הישראלית למאזן של 6:5, שמשאיר לעצמה סיכויים לא מבוטלים להעפלה לשלב הבא.

במקביל, קבוצה ישראלית שכמעט ואיבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא במפעל האירופי בו היא משחקת, זו בני הרצליה. הקבוצה מהשרון כבר מזמן לא מושלמת באולמה הביתי, והערב המשיכה להפסיד שם כשהפעם אף הובסה על ידי קורמנד ההונגרית במסגרת מפעל היורופקאפ האירופי, בתוצאה 87:70.

עם מאזן של שלושה הפסדים ואפס ניצחונות בשלב הבתים השני של המפעל, סיכוייה של הרצליה להעפיל לשלב הבא קלושים עד מאוד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il