אירוע דקירה באשדוד

כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר חשוד בעל חזות דתית שעל פי החשד דקר אדם ברחוב העצמאות באשדוד. מתחזק החשד שהרקע לאירוע פלילי.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' בטבת תשע"ז

זירת הדקירה
זירת הדקירה
צילום: משטרת ישראלטוען....

כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר חשוד בעל חזות דתית שעל פי החשד תקף ודקר אדם אחר ברחוב העצמאות באשדוד. הנדקר פונה במצב קל עד בינוני לבית החולים ברזילי באשקלון.

מתחקיר האירוע עולה כי הנדקר, ערבי כבן 40, נדקר על ידי חשוד בעל חזות דתית ברחבת החניה ברחוב העצמאות באשדוד. מייד לאחר מכן נמלט החשוד מהמקום וכוחות משטרה רבים עורכים כעת סריקות אחריו.

מהמשטרה נמסר כי ככל שמתקדמת החקירה הראשונית מתחזק החשד בניגוד לדיווח הראשוני שמבוסס על דברי הקורבן, כי יתכן והאירוע הנו על רקע פלילי. חקירת המשטרה נמשכת בשני המישורים.

מוקדם יותר הבוקר נעצר צעיר בדואי כבן 20, תושב הישוב חורה שבנגב, לאחר שתקף מאבטח בבאר שבע, פצע אותו ונמלט עם נשקו.

המשטרה ערכה סריקות אחרי הצעיר הבדואי, במהלכן הוא אותר על ידי שוטרים סמוך למרכז קניות בעיר. בלשי המשטרה ביקשו מהצעיר הבדואי לעצור אולם הוא החל להימלט מהם והבלשים פתחו במרדף אחריו.

בתום מרדף קצר נעצר הצעיר על ידי בלשי המשטרה וכשנערך חיפוש על גופו נמצא האקדח כשהוא מוסתר מתחת לבגדיו. במשטרה פתחו בחקירת האירוע, וגובר החשד כי הרקע לחטיפת האקדח היה לאומני.

בתוך כך, במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי מתקפת הירי ביום שלישי בחיפה בוצעה על רקע לאומני.

מהירי נרצח גיא כפרי, נהג הסעות מנשר. הוא נורה בסביבות השעה 10:05, נפצע באורח קשה וצוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו. מאוחר יותר נורה ונפצע ברחוב הגיבורים בעיר רב המשמש כדיין גיור ברבנות בחיפה. מצבו מוגדר בינוני עד קשה.