בשבע מהדורה דיגיטלית

רדיפה בשם הדמוקרטיה

בנימין נתניהו משלם עכשיו מחיר על טעותו של ראש הממשלה הראשון מהליכוד. דעה

דוד אלהרר , ז' בטבת תשע"ז

טעה כשהשאיר על כנם את כל סממני השלטון הקודם. מנחם בגין ז''ל
טעה כשהשאיר על כנם את כל סממני השלטון הקודם. מנחם בגין ז''ל
צילום: פלאש 90

מנחם בגין המנוח לא הסתנוור ביום שבו עלה לשלטון ב‑1977. הוא השאיר על כנם את כל סממני השלטון הקודם, וזו הייתה טעות שאנחנו משלמים עליה מאז ועד היום.

כאציל וכג'נטלמן, הוא לא נגע בבית המשפט העליון ולא באקדמיה ולא בתקשורת, ואלה צמחו כמפלצות דמוקרטיה בשם הדמוקרטיה להרוס כל חלקה טובה של הדמוקרטיה.

השמאל בישראל הפנים שאין שום סיכוי לכבוש את לב העם ולזכות באמונו בקלפי. השלטון של גוש הימין מובטח לשנים רבות, וכל ההשתדלויות העלובות רק מחזקות את האבחנה הזאת. התסכול והייאוש חושפים מאליהם שנאה יוקדת עמוסת משטמה לכל סממן ימני, יהודי, לאומי ופטריוטי שדבֵק בארץ ישראל. המיאוס כבש את מסלולי האופנה שלהם והתיעוב לאהבתם הקדושה.

הדמוקרטיה מאפשרת רדיפה והתעמרות בשם חופש הביטוי וחופש המידע וזכות הציבור לדעת, גם אם מדובר במיעוטו של הציבור. או אז קמים חרוצי השמאל לנבור בפחי האשפה ובאתרי הזבל לדלות צחנות ולהדביקן בנבחרי העם. במה? אל תשאלו! הכול כשר לטמא! וכשאין את אמון הציבור הכללי מפרכסים אלה את עצמם בשקרים בשם האמת ואין מי שישיב להם. המיקרופונים הממלכתיים, המצלמות והתדרים נשארו אצלם מימי מנחם בגין אציל הנפש. הדמוקרט האחרון.

בנימין נתניהו, נבחר העם, מהלך על בהונותיו על ביצים ובין הטיפות. במקום לנהל מדינה ביד רמה וחופשית, הוא נאלץ להשיב לחוקרים תשובות רציניות לשאלות הבלים שכל מטרתן להפריע לו לעבוד, והוא בכל זאת מנהיג מדינה מול כל העולם. אפשר להשתגע! טירוף השמאל הגיע לטבחית של ראש הממשלה, לנהגים, לגננים, למטפלת, לבקבוקים הריקים ולשליחי הפיצה. מוכרחים למצוא איזו מתנה, שי, מענק, פלאפל, שווארמה... איפה הקבלות? מי שילם? ומה הייתה התמורה?

אין ברירה. שידוד המערכות לא רק מתבקש אלא נדרש במפגיע. מערכת המשפט הנגועה מחייבת סילוק מיידי והצבת חלופה בריאה תחתיה. הדבר מחייב תקשורת ממלכתית הגונה שתוביל את המהלך הזה. תקשורת חופשית באמת, פתוחה לכול, סקרנית וחוקרת את כל אשר היה לפניה באותם כלים – בפחי האשפה ובאתרי הזבל. לנער ולאוורר את כל אשר שקע והיה למציאות איומה ונוראה של רמייה ונבזות.

האמרה "לא יהיה כלום כי אין כלום!" לא מספיקה. העובדה שאפשר לטרטר ראש ממשלה בישראל באין כלום מוכיחה כי יש כלום. ואין עונש למתעמרים למיניהם כי מותר לקשקש בקומקום ולהפריע לחיים של אלה שדואגים לחייהם של המפריעים, לילדיהם הרכים ולהוריהם הקשישים.