כאם לחיילים, הרמטכ"ל פגע בי

אם לשני חיילים קרביים בצה"ל כועסת על הרמטכ"ל ועל הרשעתו של אלאור אזריה, "אני חוששת לחיי החיילים שהופקרו. זה יעלה לנו בדם".

בני טוקר , ח' בטבת תשע"ז

אלאור אזריה
אלאור אזריה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90טוען....

ענת לוי, אם לשני חיילים בצה"ל, לא מפסיקה להגיע להפגנות למען החייל אלאור עזריה.

את הדרך מחיפה היא עושה ברכבת ומפסידה לשם כך ימי עבודה. לערוץ 7 היא מספרת על האכזבה הגדולה שיש לה מצה"ל.

"בן אחד שלי עדיין משרת, השני שוחרר, הגעתי לכל ההפגנות למען אלאור בגלל ההזדהות המלאה שלי, זה משהו בבטן. אני לוקחת ימי חופש על חשבוני ומגיעה להפגנות. בתור אמא לחיילים ואזרחית של מדינת ישראל אני דואגת למדינה, הרגשתי כל הזמן מחוברת לאלאור, ריחמתי עליו ועל ההורים שלו שעושים להם עוול נוראי. הוא יכול להיות גם הילד שלי. הילדים שלי שירתו באותם מקומות שהוא שירת, גם הם לוחמים".

היא מתכוונת להמשיך להפגין למענו של אלאור גם אחרי ההרשעה, "חזרתי אתמול לחיפה כשאני הרוסה פיזית ונפשית, אני כל היום עם כאבי ראש ומדוכאת. אנחנו נמשיך לפעול למענו. לא ארפה ויחד עם בעלי נמשיך להגיע. קיבלנו אתמול מכה קשה וצריך להתאושש ממנה. יש כאן נזק למדינה ונזק חמור לצבא, אני חוששת לחיי החיילים שהופקרו. זה יעלה לנו בדם".

ענת לוי כועסת באופן אישי על הרמטכ"ל, "להגיד על החיילים שהם לא הילדים של כולנו זה פוגע בי, כאמא לחיילים זה פגע בי אישית. זו אמירה איומה, הוא לועג לנו להורים. איפה הוא היה כשכולם יצאו לרחובות למען גלעד שליט? למה אז הוא לא אמר שהוא לא הילד של כולנו? הרי כולנו עצובים כשחייל נופל ולמה יש יום זיכרון פעם בשנה וכולם עומדים בצפירה וכולם עצובים? כי הם כן הילדים שלנו".

לדבריה, לו היו לה ילדים נוספים היא לא הייתה שולחת אותם לשרת בקרבי, "אחרי שהפקירו את אלאור אני כאמא לחיילים מרגישה שהצבא בגד בחיילים שלנו. אין לי אמון במערכת ואני שמחה שעוד מעט הסיוט הפרטי שלי נגמר כשהבן שלי עומד להשתחרר.

''כשהבן שלי התגייס הייתי פטריוטית ואפילו רבתי עם חברה שלי שרצתה שהבן שלה יהיה ש"ג כי היא פחדה עליו, רבנו ולא דיברנו שנים, התגאתי אצל כולם שהבן שלי קרבי. אבל היום אני אומרת שאם היה לי עוד ילד לגייס לצבא - מצידי שילך לקריה ויאכל כל יום בעזריאלי".