ההרס בגוש עציון - בזכות העתירה לבג"ץ

בתנועת רגבים מברכים על הריסת המבנים הלא חוקיים ליד תקוע ומסבירים כי אזור זה מהווה מיקום אסטרטגי במיוחד עבור ישראל.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ז

מיקום אסטרטגי
מיקום אסטרטגי
צילום: רגבים

המנהל האזרחי הרס אתמול (רביעי) חמישה אוהלים ושמונה בריכות אגירה של ערבים אשר הוקמו ללא ההיתרים הנדרשים ליד הישוב תקוע בגוש עציון, זאת בעקבות עתירה שהגישה תנועת רגבים לבג"ץ בנובמבר האחרון.

בתנועת רגבים המנהלת מעקב הדוק אחרי הבניה הבלתי חוקית, מברכים על ביצוע האכיפה במרחב תקוע, ומסבירים כי איזור זה מהווה מיקום אסטרטגי במיוחד עבור ישראל.

בשנה האחרונה הגישה התנועה שתי עתירות שונות על בניה בלתי חוקית במרחב תקוע – אחת כנגד הכביש שנסלל במימון בינלאומי בין תקוע הערבית לכיוון ים המלח, אשר באופן מכוון נסלל על ידי הרשות הפלשתינית בתא השטח היחיד בו יכולה ישראל לסלול את הכביש בין גוש עציון לים המלח.

העתירה השניה שהוגשה בנובמבר 2016, עוסקת בבניה הבלתי חוקית שממוקדת אף היא במכוון על איזור הכביש המדובר, במטרה להפוך אותו לשטח בנוי, ולהעבירו דה פקטו לידי הרשות הפלשתינית.

המנהל האזרחי היה מחויב להגיב לעתירה עד 30/12/16, אך התגובה לא הוגשה במועדה, ובמנהל ביקשו ארכה להגשת התגובה עד תחילת השבוע הבא. אתמול לראשונה הגיעה יחידת הפיקוח לשטח וביצעה אכיפה במקום, כך שבתחילת השבוע הבא יגיש המנהל האזרחי לבג"ץ את תמונות המבנים שנהרסו, ובכך יבקש למחוק את העתירה – לאור ביצועה של אכיפה חלקית.

"אפשר לראות בתצלום האוויר כי מדובר באיזור אסטרטגי במיוחד עבור מדינת ישראל, ולכן הרשות הפלשתינית משקיעה מאמצים וכספים רבים להעמיק את אחיזתה דווקא שם", מדגיש עובד ארד, מנהל מחלקת השטח ברגבים. "האכיפה שביצעה יחידת הפיקוח היא ראויה ומבורכת, אבל המנהל האזרחי חייב לבצע אכיפה לא רק כאשר לוח הזמנים בבג"ץ לוחץ אותו. אנחנו נמשיך לעתור עד שהמנהל יפעל ביוזמתו".