החשוד ברצח בחיפה הסגיר עצמו למשטרה

החשוד במסע הירי בחיפה שבו נרצח גיא כפרי ונפצע הרב יחיאל אילוז הסגיר את עצמו לידי המשטרה. הוא הועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ז | עודכן: 21:42

אחת מזירות הירי בחיפה
אחת מזירות הירי בחיפה
צילום: דוברות מד"א

החשוד בביצוע מסע הירי בחיפה, שבו נרצח גיא כפרי ז''ל ונפצע הרב יחיאל אילוז, הסגיר הערב (חמישי) את עצמו לידי המשטרה.

החשוד הסגיר את עצמו בתחנת משטרת עכו, הוא נעצר והועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

מהמשטרה נמסר כי ''לאחר פעילות מודיעינית ומבצעית נחושה של משטרת ישראל ושב״כ שניהלו מצוד ממוקד אחר החשוד ברצח ובמסגרתו אף תפסו את נשקו, הבין החשוד כי המרדף המשטרתי 'סוגר עליו' והחליט להסגיר את עצמו. החשוד יועבר להמשך חקירה בשב״כ''.

מוקדם יותר הגיעו כוחות משטרה גדולים לשכונה בחיפה שבו נצפה החשוד ברצח. החשוד נמלט בריצה ברחובות השכונה ונכנס למתחם בית ספר, שם התמקדו החיפושים אחריו. אתמול הגיעו כוחות ימ"מ ויחידות מיוחדות לשכונה אחרת בעיר, חליסה, והתפרסו ברחובות אך לא הצליחו לתפוס את החשוד.

מסע הירי אירע ביום שלישי בבוקר, סמוך לשעה 09:00. הרב יחיאל אילוז, דיין בבית דין לגיור, נורה ברחוב העצמאות בחיפה ונפצע באורח בינוני-קשה. זמן קצר לאחר מכן נורה למוות גיא כפרי, נהג הסעות בן 47 מנשר, ברחוב הגיבורים בעיר. הלווייתו נערכה היום בבית העלמין במושב עופר.

גיא כפרי
צילום: באדיבות המשפחה

"גיא היה אחד האנשים הכי מקסימים וטובי לב שאני מכיר, שתמיד אהב לעזור לכולם. אין אדם שיכול להגיד עליו מילה רעה. הוא הסיע ילדים עם מוגבלויות ועשה זאת מתוך שליחות. הוא אהב את הילדים - והם אותו", סיפר גיסו, שחר דרור.

"גיא מטבעו לא אדם שמסתכסך או רב... הוא טוב לב – לא יפגע בחיה, ודאי שלא בבן אדם. אני לא יכול לחשוב על סיטואציה שבה הוא הסתכסך עם מישהו וזה מה שגרם לזה. אנחנו בשום פנים ואופן לא מבינים איך הדבר הזה קרה. זה הלם. רעם ביום בהיר. זה לא ברור", הוסיף.