סין: הערפל הכה, המשגיחים נשארו במלון

מיליוני אזרחים בצפון סין נצורים בימים האחרונים בבתיהם עקב ערפל כבד שנגרם כתוצאה מזיהום אוויר במדינה. משגיחי הכשרות נשארו במלון

חיים לב , ט' בטבת תשע"ז

מטבח בסין
מטבח בסין
צילום: אייסטוק

מיליוני אזרחים בצפון סין נצורים בימים האחרונים בבתיהם עקב ערפל כבד שנגרם כתוצאה מזיהום אוויר חמור הפוקד את המדינה.

המדינה שותקה כמעט לחלוטין. מאות טיסות בוטלו, כבישים מהירים נסגרו ותאונות רבות אירעו עקב ראות לקויה ממרחק של מטרים ספורים. אזרחים שנאלצו לצאת מהבית התבקשו לחבוש מסכות על האף ועל הפה וכדי שלא להינזק מזיהום האוויר החמור.

משגיחי כשרות השוהים בימים אלו בצפון המדינה התבקשו בשבוע האחרון שלא לצאת מחדר המלון למפעלי המזון הכשר ובשל הערפל הכבד וזיהום האוויר.

משגיחי הכשרות של מערכת הכשרות SKS שנקלעו לאזור, סיפרו כי כבר בתחילת השבוע הערפל הכבד סיכן אותם בתנועתם ואלו התבקשו על ידי רבני מערכת הכשרות שלא להגיע למפעלים המפוקחים. כתוצאה מכך, נעצר הייצור בלא מעט מפעלי מזון מקומיים המייצרים מזון כשר בהשגחת SKS.

בין הערים הנפגעות, מספר ערים במחוז הביי, העוטף את בייג'ינג. "העובדה כי סין הכריזה על 'דרגה אדומה' של זיהום אוויר מראה כי ממשלת סין לוקחת את הנושא ברצינות", אמר יו"ר מערכת הכשרות הרב דוד מוסקוביץ', "אך עם זאת", הסביר, "איננו יכולים לסכן את המשגיחים הנמצאים בשטח ובשל הקושי הרב לנוע בדרכים".