גלאון: חשד חריף לאתרוג של נתניהו

ח"כ זהבה גלאון דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לחדול מעיסוק בחקירות נתניהו לאור "חשד לניגוד עניינים", כהגדרתה.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בטבת תשע"ז

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: פלאש 90

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להשעות את עצמו מהעיסוק בחשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

דרישת גלאון באה על רקע הדיווחים לפיהם בידי המשטרה נמצאות מזה מספר חודשים הקלטות המלמדות לכאורה על מו"מ שניהל ראש הממשלה נתניהו עם איש עסקים על קבלה הדדית של טובות הנאה.

"במשך שלושה חודשים היו בידי המשטרה הקלטות של נתניהו מנהל משא ומתן עם איש עסקים על טובות הדדיות", נאמר בהודעה שפרסמה גלאון.

לדבריה, "לא יתכן שלאור כל זאת מנדלבליט לא פתח מיד בחקירה, וממסמס את החשדות במילה המכובסת 'בדיקה'. בהיעדר הסברים פומביים לשיהוי בחקירה עולה חשד חריף לאתרוג של ראש הממשלה ולניגוד עניינים חמור".

בדיווח אודות ההקלטות שפורסם הבוקר (ראשון) בעיתון הארץ נטען כי בחקירתו האחרונה שהתקיימה בסוף השבוע שעבר הציגו חוקרי המשטרה את הקלטות בפני ראש הממשלה, והוא הופתע מכך.

על פי הדיווח בעיתון, "בלב הפרשה לפי החשד, ניצב ניסיון לרקום דיל בוטה בין ההון והשלטון. לא מדובר בהבטחה למזוודות מזומנים תמורת מונופול גז, או בהעברה בנקאית לחשבון מוצפן בעבור זיכיונות תשתיות או מחצבים. אולם הראיות מעידות על מציאות שבה אנשי הכסף והכוח מנסים לכרות ביניהם ברית תן וקח — תמיכה שתסייע לראש הממשלה להמשיך ולשלוט בממלכה, תמורת שימוש בכוחו להבטחת הישגים ששוויים נאמד בסכומי עתק".

עוד נטען בכתבה כי כאשר הגיעו הנתונים לשולחנו של היועמ"ש מנדלבליט, "הוא דגר עליו חודשים ארוכים, והגדיל לעשות כאשר בסוף השבוע יצאה מלשכתו בת קול: הפרשה חמורה מבחינה ציבורית וגבולית מבחינה פלילית".