אלשיך: המחבל - תושב מזרח ירושלים

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע בצהריים (ראשון) לזירת פיגוע הדריסה וציין בתדרוך לכתבים כי לא הייתה התראה ספציפית לקראת הפיגוע.

אלירן אהרון , י' בטבת תשע"ז

מפכ"ל המשטרה בזירת הפיגוע
מפכ"ל המשטרה בזירת הפיגוע
צילום: אלירן אהרוןטוען....

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע בצהריים (ראשון) לזירת פיגוע הדריסה סמוך לטיילת ארמון הנציב בירושלים.

"הפיגוע שהתרחש היום בירושלים התבצע על ידי תושב מזרח ירושלים אשר רשאי להסתובב ברכב ישראלי הנושא לוחית זיהוי צהובה בכל מקום ולהחליט ברגע כזה או אחר שהוא מבצע פיגוע, ללא כל התרעה מוקדמת. משטרת ישראל בהיערכות מוגברת בירושלים בכלל ובמזרח ירושלים בפרט, זאת כדי לצמצם סיכוי לפיגועים ולהגיב מהר אליהם. במקרה הזה המחבל לא צריך יותר מאשר שתיים או שלוש שניות של הזדמנות, על מנת למצוא מטרה לפיגוע, וזה לצערנו מה שקרה פה היום".

חקירת הפיגוע מתנהלת על ידי המשטרה בשת"פ עם השב"כ תחת צו איסור פרסום. בהקשר זה אמר המפכ"ל, "בכל אירוע ביטחוני שבו צריך לראות מי מעורבים, מה המעגלים שלהם ולנסות לחשוף במה מדובר, מחובתנו לייצר חקירה תחת צו איסור פרסום, כדי למנוע נזק לחקירה. אני מניח שככל שיתבהרו הדברים נוכל לפרסם ולשחרר פרטים בהתאם".

בהתייחס לתגבור כוחות המשטרה בבירה אמר המפכ"ל, "מחוז ירושלים מתגובר מאז תחילת גל הטרור באופן משמעותי. כמו כן אנחנו בעיצומו של תהליך גיוס מואץ למשטרת מחוז ירושלים, כשהשנה גייסנו למעלה מ-300 שוטרים ושוטרות לירושלים, כדי לצמצם את הצורך בתגבור חיצוני".

לגבי טיפול המשטרה בהסתה ובמסיתים, ציין, "אנחנו לא מפסיקים לטפל בהסתה. ההסתה מופיעה כמעט בכל מקום ובעיקר במדיה הפלסטינית. אנחנו מתעסקים בזה יום יום ע״י הסרת תכנים וטיפול במסיתים. צריך לזכור שמדובר במאבק מתמשך ואנחנו נדרשים לו ועוד נדרש אליו בעתיד".