בניגוד אליכם, אני הייתי בארמון הנציב

צוערת מגדוד ארז דוחה את העדויות על חיילים שחששו לירות לעבר המחבל. "אנשים פחדו להידרס כי היה שם מחבל אחוז דיבוק ורצח בעיניים".

רעות הדר , י' בטבת תשע"ז

המשאית הפוגעת בטיילת ארמון הנציב
המשאית הפוגעת בטיילת ארמון הנציב
צילום: Sebi Berens/Flash90טוען....

נעם קדר, צוערת בגדוד ארז בבה"ד 1, שהיתה היום (ראשון) בזירת הפיגוע בארמון הנציב שבו נרצחו קצינה ושלושה צוערים, מגיבה לעדויות ולפיהן חיילים פחדו לירות במחבל שביצע את הפיגוע באמצעות משאית.

''אני, לעומת רבים מכם - הייתי בארמון הנציב", כתבה קדר בפייסבוק וסיפרה כי היא ''צוערת מגדוד ארז ממגמת נחשון. חברים שלי נפצעו ויש אפילו כמה שנהרגו ויש לי בקשה אחת מכולכם''.

"בבקשה תפסיקו להישמע לגורמים שלא בודקים וישר מפרסמים שטויות ומידע מסולף. בבקשה תפסיקו להפיץ דעות שמתבססות על שקרים חסרי ביסוס. בבקשה תפסיקו למכור אחת לשני פסיכולוגיה בשקל על תת מודע שפעל כשראיתי משאית דורסת חברה שלי. בסדר?''.

קדר מדגישה שאין שום קשר לפרשת אלאור אזריה. "שאף אחד מכם לא יעז להשוות בין סמיטריילר על 1000 קמ"ש למחבל ששוכב מנוטרל. אף אחד לא פחד לרגע לירות, אנשים פחדו להידרס כי היה שם מחבל אחוז דיבוק ורצח בעיניים", תיארה.

"רצנו לכיוון המשאית כמו מטורפים. אנשים שם לא הפסיקו לחתור למגע עד כדי כך שפחדו שיהיה דו''צ (ירי דו צדדי - ר"ה) וירדו חזרה למטה''. לדבריה האירוע תופעל בצורה בלתי רגילה, רק בזכות צוערים שחתרו למגע ונטרלו את המחבל תוך פחות מדקה - "ומנעו תרחיש של מספר נפגעים גבוה הרבה יותר.

"התחושות שלנו קשות מאוד, חברים שלנו נהרגו ונפצעו לנו מול העיניים - המעט שאתם יכולים לעשות זה לא להכפיש אותנו על שקר, בטח כשעשינו ההפך הגמור", הוסיפה הצוערת.

בסיום הפוסט שפרסמה, קדר דחתה בתוקף את דברי המדריך שהוביל את הקבוצה בטיילת ארמון הנציב, ולפיהם החיילים חששו לחתור למגע. "אז המדריך (מבהירה - שכבודו ויכולותיו במקומם מונחים) יכול להגיד לאתרי חדשות מה שהוא רוצה - אבל אנחנו על חברים שלנו נלחמנו".טוען....