ניצחון הרוח: הפועל ירושלים הביסה

בצל פיגוע הטרור הנתעב שגבה את חייהם של 4 חיילים, אירחה הערב הפועל ירושלים את קריית גת והנחילה לה תבוסה, 50:89. רק 4,000 צופים

נרי וייס , י' בטבת תשע"ז

לא כוחות. הערב בהיכל הפיס ארנה
לא כוחות. הערב בהיכל הפיס ארנה
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

דווקא ביום בו פיגוע טרור רצחני מתבצע בלב הבירה, אירחה קבוצת הכדורסל הבכירה של העיר משחק במסגרת ליגת העל שבכדורסל.

קצת יותר מ-4,000 צופים הגיעו בכדי להתנחם במעט כדורסל ולשכוח לכמה זמן מהמראות הקשים, ואלה קיבלו הצגת כדורסל מהמקומיים שהביסו ללא רחמים את מכבי קריית גת בתוצאה 50:89.

הירושלמים שאירחו את החברה מהדרום שבעצמם ידעו ימים מלאי טרור ופגיעות בגוף ובנפש, עת נורו עליהם עשרות טילים מעזה, שלטו במשחק לכל אורכו וגם ללא מאמנם החולה, סימונה פיאניג'אני לא עמד הניצחון שלהם בסכנה.

עם חלוקת דקות משחק לכלל שחקני הסגל, קליעה באחוזים טובים ויום מצויין גם של השחקנים הישראלים, הדרומיים לא היוו יריב מספק וראוי לחבורה הכישרונית מירושלים, כשאלה רצו בסיום ריצת 0:22 שהגדילה את ההפרש עד ל-39 נקודות. ניצחון חמישי לירושלמים בששת המשחקים האחרונים בכל המסגרות.

קריית גת שקיוותה לחולל סנסציה מול סגנית האלופה כמו בסיבוב השני בעונה שעברה, תצטרך לנסות לעשות זאת בסיבוב הבא. אלעד חסין, מאמנם החדש, עדיין ללא ניצחון מאז הגיע לקבוצה.

בסיום המשחק צייץ בר טימור, שחקן ירושלים והבולטים שבהם הערב, בחשבון הטוויטר שלו, "ניצחון חשוב ויפה הערב אבל הלב יוצא למשפחות ההרוגים והפצועים בפיגוע היום בעיר. נקווה לימים טובים ושקטים".

הרבו לקלוע לירושלים: פיטרסון וטימור 13 כ"א, ג'רלס 12, קינסי, סטודמאייר ודייסון 11 כ"א, אליהו 8, רוזפלט ושפע 5 כ"א.

לקריית גת: רוזנברג 18, קרטר 13, סולומון 6, שולמן וקלי 4 כ"א, טיילור וסגל 2 כ"א, איידן 1.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il