מאמן מכבי ת"א בביקורת חריפה

איינארס בגאצקיס מתח ביקורת על התנהלות שחקניו במשחק ההפסד להפועל אילת. "אנחנו חולמים לנצח את ריאל? זה לא רציני".

ניצן קידר , י"א בטבת תשע"ז

איינארס בגאצקיס
איינארס בגאצקיס
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מאמן מכבי תל אביב, איינארס בגאצקיס, נשמע הערב (שני) בסיום המשחק בו הפסידה קבוצתו להפועל אילת 86-94, ביקורתי במיוחד על שחקניו.

"זו אחריות שלי כי כנראה לא מצאתי את הדרך הנכונה להגיע לשחקנים ולהסביר להם מה זה כבוד עצמי", אמר בגאצקיס.

הוא הוסיף, "היינו אגרסיביים לשתי דקות בערך במהלך כל הערב. אני לא רוצה לדבר על שחקנים בודדים, אבל כולנו צריכים להבין שאנחנו עובדים ומתאמצים בשביל עצמנו ובשביל העתיד שלנו. סקאוטרים שרואים את השחקנים שלנו, מה הם אומרים לעצמם?".

על המשחק הבא באירופה מול ריאל מדריד אמר המאמן, "איבדנו 19 כדורים נגד הגנה מהסוג הזה ועכשיו אנחנו חולמים על לנצח את ריאל? זה לא רציני. העזרה שלנו בהגנת הפיק אנד רול חשפה אותנו ליותר מדי זריקות פתוחות של אילת. שמרנו פשוט בטיפשות. השחקנים מקשיבים לי, שואלים מה לעשות, אבל אני לא יכול לדעת מה קורה בפנים בסופו של דבר".

הקפטן, גיא פניני, היה גם הוא לא פחות חריף. "נראינו חסרי אכפתיות? בוא נגיד שאם זה היה משחק יורוליג, לא היינו נראים ככה היום, וזה לא מתקבל על הדעת. אנחנו קבוצה שבאה לנצח כל משחק, ולא משנה באיזה מפעל. לא אומר שלא רוצים לנצח, אבל צריך לחדד בפני כולם את החשיבות של הליגה. לא יכול להיות שנגיע לפה ונקבל 94 נקודות".

"אני חושב שיש כימיה טובה תחת בגאצקיס, אבל עוד פעם - הכל עניין של גישה. אין הוקוס-פוקוס. ההכנה למשחק היא יותר מהחימום והלאה. היא מתחילה יום לפני, ושכל אחד יסתכל על עצמו. אנחנו צריכים להיות יותר יציבים, ולהפגין פחות עליות וירידות כל כך קיצוניות. כרגע אנחנו יכולים להפסיד לכל קבוצה באירופה ולנצח כל אחת", אמר פניני.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il