גם היום - "מצור מדיני" על ירושלים

הרב דב ביגון: מדינות העולם שמתנגדות באו"ם לבניין ירושלים מרגישות שאם בית המקדש ייבנה זה הסוף שלהן, הסוף האידיאולוגי.

רעות הדר , י"ב בטבת תשע"ז

הרב דב ביגון
הרב דב ביגון
צילום: מרים צחי

ראש מכון מאיר, הרב דב ביגון, אמר השבוע כי מדינות העולם מבקשות להטיל מצור מדיני על ירושלים, כפי שעשה נבוכדנצר מלך בבל.

הרב ביגון אמר את הדברים בצום עשרה בטבת על רקע ההתנגדות הבינלאומית לבנייה בירושלים ובאזורים נוספים בארץ ישראל.

"כשלא עלינו מישהו נפטר במשפחה, הוא חסר לנו ואנחנו עצובים, אז החיסרון הוא מורגש ממש", אמר הרב ביגון בשיחה בפני תלמידי מכון מאיר. ''בשביל באמת להצטער על חורבן ירושלים ועל כל מה שנעשה סביב ירושלים בעבר וגם בהווה צריכים להכיר וללמוד מהי ירושלים בעצם, למה כל אומות האולם מתנגדות גם היום לירושלים?

"היום בהצבעות באו''ם, כ-200 מדינות נגד בניין ירושלים. מה קורה כאן? למה אתן נגד?", תהה הרב ביגון והסביר: "הם מרגישים שירושלים תיבנה ואם בית המקדש ייבנה זה הסוף שלהם. לא הסוף הפיזי אלא האידיאולוגי".

הרב ביגון הדגיש כי "יש מלחמה היסטורית מבריאת האדם הראשון ועד אחרית הימים בין הטוב לרע, ככה מסביר הרמח''ל, כשייבנה בית המקדש אז יהיו ימים של ששון ושמחה".

לדבריו, המלחמה הזו קיימת גם כיום באופן מדיני, "אם יש התנגדות לבנות בירושלים ובכלל בארץ ישראל, ההתנגדות הזאת נובעת כי הם לא רוצים שהאור שיוצא מירושלים ומגרש את החושך והרוע - הם לא רוצים באור הזה''.

''הם רוצים לכבות את אורה של ירושלים, אורו של עולם. זה לא יעזור להם. יהודים לא הפסיקו להאמין בבניין ירושלים. שלוש פעמים ביום מתפללים 'בונה ירושלים', 'לשנה הבאה בירושלים הבנויה'. גם במצבים הכי קשים אמרנו את זה".

ראש מכון מאיר סיים באמירה אופטימית והדגיש: "ודאי שהטוב ינצח בעולם והטוב זו ירושלים. לכן כל המצור שמנסים היום להתיר על ירושלים בצורה מדינית גם זה לא יעלה להם. אנחנו נזכה והעולם כולו יזכה לאותו טוב שהקדוש ברוך הוא בחר לנו במקום הזה להאיר לכל העולם".