הטרור האיסלמי פגע בהכנסות

ראשי מוזיאון ה"לובר" בצרפת הודיעו כי גל הטרור בצרפת גרם לפיחות של 2 מיליון במספר המבקרים במוזיאון, ולהפסד של 10 מיליון יורו.

ניסן צור , י"ב בטבת תשע"ז

הפסדים. מוזיאון הלובר
הפסדים. מוזיאון הלובר
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

מתקפות הטרור שפקדו את צרפת בשנה האחרונה גרמו לא רק לאובדן חייהם של מאות בני אדם, אלא גם לפגיעה קשה בתיירות בחלק מהאתרים המפורסמים ביותר במדינה.

ראשי מוזיאון ה"לובר" המפורסם הודיעו כי בשנת 2016 ביקרו במוזיאון 2 מיליון תיירים פחות מאשר בשנה שלפני כן. בעקבות זאת, רשם המוזיאון הצרפתי ירידה של 10 מיליון יורו בהכנסות בשנה החולפת.

"זו הייתה שנה קשה עבור כל אתרי התיירות בבירת צרפת, ובעיקר עבור מוזיאון ה"לובר". סיימנו את השנה עם ירידה של 15 אחוזים במספר המבקרים, שמתבטא בשני מיליון בני אדם והפסד של 9.7 מיליון יורו. בנוסף נרשמה ירידה משמעותית גם במספר המבקרים בחנות הספרים והמסעדה של המוזיאון. אנו עושים הכל על מנת להתמודד עם זה. המצב מדאיג מאוד, אבל אני מנסה להישאר רגוע. כבר ראינו ירידה דומה בשנת 2001, לאחר מתקפת 11 בספטמבר, כאשר מספר המבקרים צנח ב 36 אחוזים. לאחר מכן זה לקח לנו שלוש שנים על מנת להתאושש ולחזור למספר המבקרים שלפני כן" אמר מנהל מוזיאון ה"לובר" ז'אן לוק מרטינז לעיתון הצרפתי "לה פיגארו".

עוד הוסיף כי מספר המבקרים הצרפתיים במוזיאון נותר בעינו, אולם במספר התיירים שהגיעו ממדינות אחרות נרשמה ירידה משמעותית לאחר מתקפות הטרור שפקדו את צרפת בשנה החולפת. סידורי הבטחון הקפדניים שננקטו בפריז לאחר מתקפות הטרור גם הביאו לביטול הביקורים של בתי ספר רבים במוזיאון המפורסם.

גם אתרי תיירות אחרים בפריז דיווחו על ירידה משמעותית במספר המבקרים ממדינות אחרות, בעיקר לאחר מתקפת הטרור הגדולה בחודש נובמבר 2015 שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. לשכת התיירות של פריז הודיעה כי מספר התיירים הכולל בעיר ירד בשנה החולפת בשישה אחוזים.