"בריחת החיילים מביכה"

השרה מירי רגב: מה שהיה עם אזריה היה חמור, מי שגזר את דינו היה בוגי, ואמירה של הרמטכ"ל שלא הייתה צריכה להיאמר יום לפי הכרעה.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ז

"דין הנגב כדין יו"ש. אפשר להגיע להסדרה של היישובים". השרה מירי רגב
"דין הנגב כדין יו"ש. אפשר להגיע להסדרה של היישובים". השרה מירי רגב
צילום: עופר עמרם

שרת התרבות והספורט ודוברת צה"ל לשעבר, מירי רגב, מגבה את ראש הממשלה נתניהו על רקע החקירה נגדו, משוכנעת שחוק ההסדרה יעבור, מקווה שטראמפ יעמוד בהבטחתו ויעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים.

בראיון לגלי צה''ל אמרה רגב על חקירת נתניהו: "עורכי עיתונים לא נפגשים עם פוליטיקאים? אני לא יודעת מה היה בפגישה הזו וגם אתם לא יודעים. ולכן הדבר היחיד שאפשר להגיד זה שכבר 25 שנה מחפשים את נתניהו ושום דבר לא יצא מזה. לא היה שום דבר ולא יהיה שום דבר. מספיק עם הדבר הזה. צריך לתת לראש מממשלה לעבוד".

על הטענות ולפיהן החיילים בארמון הנציב חששו לחתור למגע ולחסל את המחבל בעקבות פרשת אלאור אזריה אמרה רגב כי "אין ספק שהתמונות שרואים חיילים בורחים מביכות. אני מכבדת תחקירים צבאיים. מה שיהיה עם אזריה היה מאוד חמור, מי שגזר את דינו היה בוגי, ואמירה של רמטכ"ל שלא הייתה צריכה להיאמר יום לפי הכרעה.

''חיילים צריכים לדעת שיש מאחוריהם גיבוי. הם טועים והם כנראה יטעו. ילדים בני 18 נמצאים במשימות מאוד בעייתיות בשטחים. יכול להיות שהוא טעה והוא צריך לשבת בכלא אבל היה פה משפט שדה, אסור שדבר כזה יקרה בצבא", הדגישה רגב.

רגב טענה גם כי "אם השגרירות תעבור לירושלים - סוף סוף יכירו בירושלים כבירה. היא תישאר מאוחדת כבירת העם היהודי. זו מדינת לאום אחד - העם היהודי. חוק ההסדרה יחוקק. ראש הממשלה אמר - בואו לא נעשה דברים עד שאובמה מסיים את תפקידו. ב-21 לינואר יהיה קל יותר לישראל מול הנשיא הנבחר החדש".