סמוטריץ' מתריע: חגיגות שכר אצל המבקר

ח"כ סמוטריץ' היה היחיד שהתנגד לבקשת מבקר המדינה להוסיף תקנים למשרד. "עשיתי עליכם דוקטורט. 45 עובדים משתכרים יותר מראש הממשלה".

חזקי ברוך , י"ב בטבת תשע"ז

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

ועדת הכספים דנה היום (שלישי) בבקשת משרד מבקר המדינה לקבל פטור ממכרז לאיוש משרת קב"ט בלשכת המבקר בחיפה, ולהוסיף תקנים למשרד שיעסקו בביקורת על מימון מפלגות ופריימריז, תחום שפעילותו התרחבה בשנים האחרונות.

ועדת הכספים אישרה את שתי הבקשות. ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) היה היחיד מבין הח"כים שהתנגד.

"אם עובדי משרד מבקר המדינה מבקשים להיות כמו כל עובדי המדינה אז לא רק ביחס למכרזים, זה צריך להיות גם ביחס לשכר", אמר סמוטריץ'. ''אני רואה באתר שלכם נתוני שכר משנת 2014 ועדין לא של 2015 ולא של 2016. יש לצפות ממשרד מבקר המדינה לחשוף את הנתונים''.

הוא סיפר כי 178 עובדים במשרד מבקר המדינה משתכרים יותר ממנכ"ל משרד ממשלתי. ''יש 45 עובדים שמשתכרים יותר מראש הממשלה - 47 וחצי אלף ברוטו בחודש. אני לא מצליח להבין את זה. עשיתי דוקטורט על חוק המבקר וסעיף 22 קובע שעובדי המבקר הינם כדין עובדי מדינה. אני חושב שהפטור לא במקום. הדרך הנכונה לקבל עובד היא דרך מכרז ואני מתנגד לפטור ממכרז".

מנכ"ל משרד מבקר המדינה, אלי מרזל, הגיב לטענות על השכר המופרז ואמר כי הוא נקבע בהתאם להסכמים קיבוצים ובהתאם להחלטה של ועדה ציבורית משנת 1978.

בנוגע לבקשת הפטור ממכרז למינוי קב"ט הוא אמר "אנחנו עושים ביקורת על המשרדים ולכן תפקיד הקב"ט שונה מתפקידי קב''טים אחרים של משרדי ממשלה''.