דיווח: נתניהו פועל לגניזת חוק ההסדרה

תחילה דובר על דחיית השלמת החקיקה לאחר השבעת דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב, אך כעת טוענים בסביבתו כי אין בכוונתו לאפשר השלמת החקיקה.

עדו בן פורת , י"ב בטבת תשע"ז

יגנוז? נתניהו במליאת הכנסת
יגנוז? נתניהו במליאת הכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו איננו מתכוון להעלות להצבעה בקריאה שניה ושלישית את חוק ההסדרה, כך מדווח היום (שלישי) ה"הארץ".

החוק, שאושר כבר בקריאה ראשונה, בין היתר בתמיכתו של ראש הממשלה נתניהו וחברי סיעת הליכוד, נמצא כעת על שולחנה של ועדה מיוחדת שהוקמה לצורך חקיקתו בכנסת.

הוועדה המיוחדת, בראשה עומד ח"כ ניסן סלומינסקי שהשעה את עצמו זמנית מניהול דיונים, סיימה את ההקראה, אולם ההצבעות על החוק לקראת הקריאה השניה והשלישית נדחו עקב החלטתו של סלומינסקי.

מיד לאחר אישור החוק בקריאה ראשונה החליטו ראשי סיעות הקואליציה לדחות את המשך הליך חקיקת החוק עד לאחר השבעתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב, אולם כעת מתברר על פי הדיווח כי ראש הממשלה לא מתכוון להמשיך בחקיקה גם לאחר השבעת טראמפ.

סימן להחלטה זו של נתניהו, שהתקבלה ככל הנראה בעקבות החלטת מועצת הביטחון של האו"ם בעניין ההתנחלויות, ניתן היה לראות בדברים שאמר אתמול שר הביטחון ליברמן, לפיהם "החוק כנראה לא יחוקק".

יו"ר הקואליציה דוד ביטן הבהיר גם הוא השבוע בתדרוך לעיתונאים כי מאחר שמטרת החוק היא למצוא פתרון להתיישבות - אם יהיה פתרון כזה, החוק יתייתר.

נציין כי גם יישום המתווה שהוצע לתושבי עמונה מתעכב לעת עתה, זאת למרות העובדה ש- 45 הימים הנוספים שקצב בג"ץ לפינוי הולכים ומסתיימים.