סמוטריץ' דורש התנצלות
"התבטאות שערורייתית"

מנכ"ל משרד מבקר המדינה רמז כי התנגדות ח"כ סמוטריץ' לבקשות בנושא כוח אדם שהגיש המבקר לוועדת הכספים, נובעת מדו"ח שיתפרסם בקרוב.

חזקי ברוך , י"ג בטבת תשע"ז

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: דוברות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שיגר מכתב חריף למבקר המדינה השופט בדימוס, יוסף שפירא, שבו סמוטריץ' מספר על התבטאות חמורה, כלשונו, של מנכ''ל משרד מבקר המדינה.

אתמול (שלישי) דנה ועדת הכספים בשתי בקשות של מבקר המדינה - פטור ממכרז למשרת קב"ט בסניף המבקר בחיפה ותוספת של 13 תקנים למשרד המבקר.

במהלך הדיון העלה סמוטריץ' תמיהה על פערי השכר בין עובדי המגזר הציבורי לעובדי משרד המבקר. הוא טען כי כל עוד אין שוויון לעניין דירוגי השכר והתנאים, לא ניתן לדרוש שוויון בשאלת דרכי האיתור והמינוי של הקב"טים. (בקשת המבקר התבססה על החלטת ממשלה שקבעה פטור ממכרז לקב"טים בכל משרדי הממשלה - ח.ב.).

במהלך דין ודברים שהתפתח בוועדה, רמז מנכ"ל משרד מבקר המדינה, אלי מרזל, כי ככל הנראה דו"חות שהמבקר עתיד לפרסם על החטיבה להתיישבות ועל קק"ל הם הגורם להתנגדות של סמוטריץ' לבקשות המבקר.

''בכל הכבוד, מדובר בהתבטאות שערורייתית של פקיד כלפי חבר כנסת", כתב סמוטריץ' במכתבו למבקר. ''אכן, יש לי מספר מחלוקות ענייניות מול כבודו בתקופה האחרונה אולם אינני מעלה בדעתי ליחס למבקר או למי מאנשיו מניעים זרים, וניתן לצפות כי גם אתם תנהלו את המחלוקות בצורה עניינית וללא רמיזות אפילות.

"יתרה מזו, כידוע, אין אדם מדבר אלא מהרהורי ליבו. שיח מהסוג הזה - המבוסס על חשבונאות, 'סגירת חשבונות' ו'פוליטיקות קטנות' - מגיע מעולמות אחרים לגמרי מעולם המושגים וההתנהלות שאמורה להיות נר לרגליהם של כלל עובדי משרד מבקר המדינה. אינני מעלה בדעתי שאמירה מעין זו מקובלת על המבקר ומלמדת משהו על הסטנדרטים המקובלים במשרדו... סבורני כי מן הראוי שהמנכ"ל יתנצל על כך", כתב ח"כ סמוטריץ' במכתבו למבקר שפירא.