הפועל ת"א מאיימת: לא נעלה לדרבי

עלויות האבטחה הגבוהות מעמידות בספק את קיומו של משחק הדרבי התל אביבי בליגת העל שבכדורגל, שאמור להתקיים בעוד חמישה ימים

נרי וייס , י"ג בטבת תשע"ז

הדרבי התל אביבי לא יתקיים?
הדרבי התל אביבי לא יתקיים?
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

ניסיון סחיטה. כך בחר שרון ניסנוב, אחד מהבעלים החדשים של הפועל תל אביב לתאר את הסיבה בגינה מאיימים הוא ויתר הבעלים של הקבוצה שלא להופיע למשחק הדרבי התל אביבי שאמור להתקיים ביום שני הבא.

הבוקר (רביעי) נפגש ניסנוב יחד עם נציגי המשטרה, לפגישת היערכות לקראת משחק הדרבי התל אביבי השני של העונה בליגת העל שבכדורגל, משחק שאמור להתקיים ביום שני הבא באצטדיון המושבה שבפתח תקווה.

בפגישה התוודע ניסנוב לעלויות האבטחה הגבוהות אותן נדרשת הפועל, שמארחת את המשחק, לשלם עבור כל מאבטח ושוטר. 460 שקלים עבור כל מאבטח, זה הסכום אותו דורשת חברת האבטחה TQS, שעבדה עם המועדון התל אביבי בשנים האחרונות.

ניסנוב טוען כי מדובר בלא פחות מניסיון סחיטה שכן מבדיקה של המועדון עולה כי כל יתר קבוצות ליגת העל שבכדורגל נדרשות לשלם סכום של 350 שקלים עבור כל מאבטח.

עם צאתו מפגישת ההיערכות, אמר ניסנוב כי עד שלא יימצא פיתרון כלכלי, הקבוצה לא תעלה למשחק הדרבי הקרוב, שכן זו אינה מוכנה לשלם את הסכומים הנדרשים על ידי חברת האבטחה.

לא רק זאת, אלא שבמועדון פנו לחברת אבטחה נוספת, כשגם היא דרשה סכום גבוה מאוד, ובמועדון טענו כי מדובר בקרטל של חברות אבטחה שעושות יד אחת בכדי להוציא כספים רבים מהקבוצה.

בהמשך פנתה הפועל למנהלת הליגות ואמרה כי בשל סירובן של חברות האבטחה והמחירים הגבוהים הנדרשים היא לא תעלה למשחק הדרבי הקרוב.

במנהלת המליצו לרוכשים החדשים לפנות לבית המשפט וגם לממונה על הגבליים עסקיים, כדי שאלה יתערבו בסוגייה ואולי בכך יוכלו לסייע להם להגיע לסיכום עם אחת מחברות האבטחה לקראת הדרבי מול מכבי ת”א בעוד חמישה ימים בלבד. במידה שלא יימצא פיתרון, הדרבי התל אביבי לא יתקיים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il