ספרי מיסיון במערת הנטיפים

רכז הארגון גילה כי בחנות הממוקמת בכניסה למערת הנטיפים נמכר "אוצר סיפורי המקרא שלי" המכיל תכנים מיסיונריים

מיכל לוי , י"ג בטבת תשע"ז

מערת הנטיפים החדשה
מערת הנטיפים החדשה
צילום: ליאור כהן, רשות הטבע והגנים

פניות מאזרחים רבים שהגיעו למוקד החירום של יד לאחים העלו מידע מדאיג לפיו בחנות בקופת הכניסה של 'רשות הטבע והגנים' במערת הנטיפים הסמוכה לבית שמש המוכרת ממתקים, מזכרות מהמקום, מפות וספרים, מוצע למכירה גם ספר בעל תוכן מיסיונרי לילדים.

לאחר בדיקת הארגון התברר כי אכן מדובר בספר המיסיונרי "אוצר סיפורי המקרא שלי" שהודפס על ידי ההוצאה לאור המיסיונרית "החברה לכתבי הקודש" שאנשיה מזוהים עם הכת המיסיונרית-נוצרית "היהודים המשיחיים" ושמכיל סיפורים מהתנ"ך המעורבבים עם סיפורי נצרות.

עוד עלה מהבדיקה כי הספר היה הספר היחיד שהוצג במקום שלא היה לו תוכן תיירותי הקשור לאתרי הרשות.

פעילי 'יד לאחים' שנשלחו במקביל לאתרים נוספים של 'רשות הטבע והגנים', כמו קיסריה, מצפה רמון ועוד, הזדעזעו גם הם לגלות כי הספר המיסיונרי מוצג בריש גלי למכירה.

הנהלת יד לאחים מיהרה לשגר מכתב בהול להנהלת 'רשות הטבע והגנים', עם העתק לשר התיירות הממונה על הרשות.

במכתב הנושא את הכותרת "פעילות להמרת דת בקרב ילדים באתרי רשות הטבע והגנים", חשפו ביד לאחים את המיסיונרים העומדים מאחורי ההוצאה לאור של הספר "אוצר סיפורי המקרא שלי", וציינו כי מעבר לסכנת שמד רוחני לילדים יהודים שהספר מביא עמו, קיימת גם לכאורה עבירה על חוק העונשין המטיל עונש מאסר על שידול קטינים להמרת דת.

"מחובתנו גם להדגיש בפניכם כי יש בכך חשש לעבירה על החוק, שכן בחוק העונשין קבוע עונש מאסר על פעולות לשידול להמרת דתו של קטין: סעיף 368 (ב): 'המשדל קטין, בפנייה ישירה אליו, להמיר דתו, דינו – מאסר ששה חדשים'".

לאחר כמה ימים הבהירו ב'רשות הטבע והגנים' כי לא יחדשו את מלאי הספרים המיסיונרים. מבדיקה שערכו אנשי השטח של 'יד לאחים' עלה כי אף הספרים שהיו במלאי הורדו מידית מהמדפים.