"אובמה רוצה לרצות את האיסלאם"

סגן השר מייקל אורן ביקר במכינת אלישע בנווה צוף וסיפר לתלמידים על עלייתו לארץ בגיל 15 בשל אנטישמיות ועל הגיוס לצה"ל כחייל בודד.

אורנית עצר , י"ג בטבת תשע"ז

סגן השר אורן ותלמידי המכינה
סגן השר אורן ותלמידי המכינה
צילום: מכינת אלישע

"הקשר המרכזי שמחבר את ארה"ב אלינו הוא התנ"ך וזכותנו על ארץ ישראל", כך אמר סגן השר למדיניות חוץ במשרד ראש הממשלה, ח"כ מייקל אורן, לתלמידי מכינת אלישע בישוב נווה צוף.

אורן ביקר היום (רביעי) במכינה, נפגש עם יוני קונפורטי, מנכ"ל המכינה ושמע על האתגרים איתם מתמודדים במכינה.

לאחר מכן נפגש עם התלמידים וסיפר להם את סיפור חייו – העלייה לישראל בגיל 15 לאחר שסבל מאנטישמיות בארה"ב, הגיוס לצה"ל כחייל בודד כולל יציאה לקורס קצינים ועל תפקידו כשגריר ישראל בארה"ב בתקופת הנשיא אובמה.

על האתגרים איתם התמודדה ישראל בכהונת הנשיא אובמה אמר, "אובמה נדחה פעמיים על ידי אב מוסלמי ואולי זה משפיע על תפקודו בכך שרוצה לרצות את האיסלאם".

לקראת התקופה הקרובה של הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ הדגיש, "איננו תלויים בארה"ב, על ידי כך שאובמה 'זרק' אותנו מהקן ראינו שאנחנו יכולים גם לעוף לבד. במלחמת ששת הימים לא ירינו כדור אחד תוצרת ארה"ב למרות שהברית הזו חשובה מאוד".

לקראת סיום אמר לתלמידים, "אנחנו חזקים בזכות בחורים כמו חניכי מכינת אלישע". יוני קונפורטי, מנכ"ל המכינה, הודה לסגן השר אורן בסיום הביקור ואמר, "תודה רבה על הביקור ועל השיחה המרתקת לתלמידים שלימדה אותם מה היא שליחות ועשייה ציבורית למען הכלל".