אלי טביב יושעה מבית"ר ירושלים

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל קבע כי בסיום העונה יחוייב הבעלים הירושלמי להעביר את זכויות הניהול לאדם אחר, למשך שתי עונות

נרי וייס , י"ג בטבת תשע"ז

טביב. יושעה מבית"ר?
טביב. יושעה מבית"ר?
צילום: פלאש 90

"על טביב להימנע ממעורבות בענייני ניהול מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים", כך כתבו בפסק דין בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, הערב (רביעי) כשדנו בערעורו של הבעלים הירושלמי בנושא העברת זכויות הניהול של הקבוצה שהוא עומד בראשותה.

כזכור, על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל, חל איסור מוחלט לאדם שהורשע לעמוד בראש קבוצת כדורגל, וטביב שהורשע ב"פרשת הנער", עת שימש בעלים של הפועל תל אביב, ערער על ההחלטה.

הערב קבע בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל לדחות את ערעורו של טביב ולקבל את המלצת הוועדה להעברת זכויות שדרשה לחייב את טביב להעביר את זכויות ניהול המועדון הבית"רי מיידיו כמחוייב בתקנון.

עם זאת, בית הדין העליון המתיק מעט את עונשו של טביב כשהפחית את תקופת ההשעיה משלוש שנים לשנתיים, כשאלה קבעו עוד כי תקופת ההשעיה תחל רק בתחילת העונה הבאה.

על פי החלטת הוועדה ובית הדין העליון, בשנתיים הללו לטביב יהיה אסור לקיים כל קשר מקצועי לקבוצה, מלבד החלטות כלכליות נטו. לא החתמת שחקנים, לא החתמת מאמן ולא אף משא ומתן.

במועדון עוד עשויים לערער על החלטת בית הדין העליון ולפנות לבית המשפט המחוזי, אך גם שם הסיכויים שייפסקו לטובתם קלושים.

במידה שאכן טביב יחוייב להעביר את זכויות הניהול, אסור יהיה לו להעביר זאת למנכ"ל משה דמאיו, כשזה שימש כבעלים של בני יהודה עד לפני עונה וב-10 השנים הקרובות אסור לו להחזיק בניהול קבוצה נוספת. על פי ההערכות, זכויות הניהול יעברו לידיי נציגיו של טביב בקבוצה, חיים נבון וחנן קהלו.

בפסק הדין הרשמי נכתב כי "החלטת הוועדה לפצל את הבעלות והניהול עומדת בדרישות הסבירות והאיזון".

לדברי שופטי בית הדין העליון, "הוועדה הקלה עם טביב ונתנה לו אופציה להמשיך ולהחזיק בבעלות, בכפוף לחובות שהוטלו עליו. יש לאשר את מסקנות הוועדה, תוך שלילה זמנית של זכויות הניהול מטביב וחיובו בהעברת זכויות הניהול לגוף אחר, למשך תקופת ההשעיה. על טביב להמנע ממעורבות בענייני הניהול של המועדון למשך כל התקופה", כתבו השופטים בפסק הדין.

על החלטתם להתחיל את ההשעיה רק בתחילת העונה הבאה, כתבו שופטי בית הדין כי "באשר למשך תקופת ההגבלה, נדרש עידון. בהינתן העובדה כי העונה כבר מצויה בעיצומה, ראוי כי ההגבלה תסתיים טרם "חלון ההעברות" בינואר 2020. אם כן, ראוי לקבוע כי ההגבלה תסתיים בסוף חודש נובמבר 2019 כדי לאפשר לטביב חזרה למעורבות בניהול הקבוצה".

אלי טביב מצידו הגיב כשאמר כי הוא מחכה לקבל את ההחלטה של בית הדין העליון כתובה. "לאחר שעורכי הדין שלי ואני נלמד את ההחלטה לעומקה, אגיב בהתאם", אמר טביב.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il