תושבי עפרה לח"כים: הסדירו את היישוב

התושבים פנו במכתב לחברי הכנסת וביקשו מהם לדרוש מראש הממשלה להפסיק עם "חוסר האונים והמעש" וקראו, "להסדיר - ולא להרוס".

אלירן אהרון , י"ג בטבת תשע"ז

הבתים המיועדים להריסה בעפרה
הבתים המיועדים להריסה בעפרה
צילום: משה כהן, עפרה

תושבי היישוב עפרה פנו היום (רביעי) במכתב לחברי הכנסת וביקשו מהם לפעול להסדרת היישוב.

"בתאריך י"א בשבט תשע"ז, 7 לפברואר 2017 יעלו בולדוזרים על עפרה ויהרסו בה בתים. אם לא תפעל לחולל שינוי, תדע עפרה את אחד הימים העצובים מאז עלתה על הקרקע, בשנת תשל"ה - 1975 בתמיכת ממשלות ישראל מאז ועד עתה, ותחזה במראות פינוי והרס שטרם פקדו אותה", כותבים התושבים לחברי הכנסת.

הם מוסיפים, "קהילתנו ידעה לעמוד מול אויבים ומרצחים מאז הקמתה ובחודש הבא נעמוד כולנו אל מול בולדוזרים שיעלו על תשעה בתים של משפחות מתוכנו. חוסר האונים והמעש של הממשלה וראש הממשלה נתניהו לא יגרמו לנו להוריד את הראש ולקבל בהבנה שממשלת ישראל הורסת בתים בעפרה".

התושבים קראו לחברי הכנסת לפעול באופן אקטיבי. "אנו דורשים את שינוי מעמד הקרקע בעפרה אחת ולתמיד, בלי חשבונות פוליטיים. אנו מצפים ממך כי תדרוש מראש הממשלה נתניהו: להסדיר את עפרה - ולא להרוס. בידי ראש הממשלה למנוע את הרס הבתים, להסדיר את היישוב ולהביא למצב המאפשר בניה כחוק בכל שטח הישוב, לאחר יותר מארבעה עשורים להקמתו בהחלטת ממשלה".

לדבריהם, "מי שיבחר להתעלם מעפרה ולהגיע אליה רכוב על בולדוזרים ידע את מי ואיפה הוא הורס בתים ויתקבל במאבק נחוש ולא אלים".

"אנו נמצאים ברגע היסטורי לישוב עפרה בפרט ולהתיישבות ביו"ש בכלל, בעזרתך יכול להיות לישוב עפרה מעמד בקרקע ואופק לשנים הבאות כזה של ידע עד עתה. לא עת לחשות, עת לפעול למען ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. אנו מצפים ממך כי תדרוש מראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנוע הרס בתים בעפרה ולהסדיר עכשיו את היישוב עפרה אחת ולתמיד", מסיימים התושבים את מכתבם.