האדמירלית באה להכיר את חיל הים

מפקדת הכוחות הימיים האמריקאים באירופה ובאפריקה ביקרה השבוע בישראל. צפו

קובי פינקלר , י"ד בטבת תשע"ז

האדמירלית באה להכיר את חיל הים
האדמירלית באה להכיר את חיל הים
צילום: דובר צה"לטוען....

מפקדת הכוחות הימיים האמריקאים באירופה ובאפריקה וסגנית מפקד המבצעים הימיים, אדמירלית מישל ג'. הווארד, ביקרה השבוע בישראל.

האדמירלית נפגשה עם מפקד חיל הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט, ובכירים נוספים בחיל. המשלחת האמריקאית ובראשה האדמירלית ביקרו בבסיס חיל הים בחיפה ובבסיס הקומנדו הימי. הם הפליגו בספינת טילים מדגם סער 5 וחברו לכוח של שייטת 13.

במהלך הביקור הפמליה האמריקאית קיבלה סקירות אסטרטגיות על הזירה הים תיכונית והאיומים הקיימים בה והכירו לעומק את החיל ויכולותיו.

ביקור האדמירלית משקף את טיב היחסים ואת הקרבה בין הכוחות הישראליים והאמריקאים. שיתוף הפעולה בין חיל הים הישראלי לחיל הים האמריקאי כולל בין היתר תרגילים בין לאומיים רחבי היקף ושיתוף ידע. חיל הים פועל באזור שנמצא תחת אחריותה של אדמירלית הווארד והביקור הוא דוגמא ליחסים החזקים הקיימים בין שני הציים. במהלך הביקור תכננו חיל הים והמשלחת האמריקאית את שיתופי פעולה הקרובים בין הכוחות.

ביקור האדמירלית הינו ייחודי במינו זאת בשל דרגתה הבכירה של ראש המשלחת. מדובר בקצינה המשרתת בתפקיד השני בחשיבותו בצי האמריקאי. היא האישה הראשונה בארצות הברית שהגיעה לדרגה בכירה זו. סך הכוחות עליהם היא מפקדת מונה אלפי לוחמים השוהים בשטח ימי נרחב ב אירופה ובאפריקה. בנוסף היא משמשת בתפקיד מרכזי בנאט"ו- ארגון האמנה הצפון אטלנטית.טוען....

צילום: דובר צה"ל