חוטובלי: ועידת פריז - ניסיון למחטף

סגנית שר החוץ לערוץ 7: "מדינות באירופה שעדיין מוכתמות בדמם של הנרצחים במלחמת העולם השנייה באות להטיף לנו מוסר".

חזקי ברוך , י"ז בטבת תשע"ז

חוטובלי. היום
חוטובלי. היום
צילום: חזקי ברוך

חוטובלי: ועידת פריז - ניסיון למחטף

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), התייחסה בצהריים (ראשון) בשיחה עם ערוץ 7 לועידה הבינלאומית המתכנסת היום בפריז.

"ועידת פריז אירוע חסר חשיבות מבחינה היסטורית", קבעה חוטובלי, "בסופו של יום אי אפשר להשיג הסכם או הסכמות או הבנות ללא השתתפות הצדדים. המציאות הנוכחית היא מציאות שבה הפלסטינית ממשיכים לעודד טרור ולהסית לטרור ובלי לטפל בבעיה הזאת לא נוכל להגיע לשלום במזרח התיכון".

"עכשיו מתכנסים 70 מנהגים מרחבי העולם שמתעסקים רק בדבר אחד, לא בסוריה או צפון קוריאה או בבסקים או בטורקיה אלא רק בישראל", הוסיפה חוטובלי וציינה, "כל מי שנתקל באובססיה הבינלאומית שואל את עצמו למה מתעסקים בנו. בפגישה בשבוע שעבר עם מייק האקבי הוא אמר משפט מאוד נכון: 'אתם חושבים שזה בגלל המיקום שלכם במזרח התיכון ואני אומר לכם זה בגלל מי שאתם. אתם מטיפים מוסר לעולם ואף אחד לא אוהב שמטיפים לו מוסר".

לדבריה, "הרדיפות נגד ישראל הן בעיקר סביב הפן המוסרי. כדי להגיד לנו 'אתם לא יותר טובים'. יש מדינות באירופה שעדיין מוכתמות בדמם של הנרצחים במלחמת העולם השניה והן באות להטיף לנו מוסר".

"מי שחושב שהפתרון הוא רק שלא נהיה פה, האירועים של לפני 70 שנה מוכיחים שגם כשיהודים לא היו פה הייתה רדיפה בסיסית ויסודית בגלל המסר שהיה ליהודים. אנחנו כמדינה נושאים מסר מוסרי לאנושות. כולם מרגישים את זה היום יותר מתמיד ותודה לאל שאנחנו עושים את זה במסגרת מדינת ישראל ולא במסגרת קהילות בגולה", הדגישה חוטובלי.

חוטובלי התייחסה גם להחלטה שלא להשתתף בועידת פריז והצדיקה אותה, "יש כאן מחטף ערב כניסתו של נשיא ארה"ב טראמפ לבית הלבן. טראמפ אמור לעשות הערכה מחדש לגבי הסוגיות במזרח התיכון ואנחנו אמורים להיכנס לעידן חדש מבחינה בינלאומית. הועידה היה עדיף שלא תתקיים. היא מחזקת את הפלסטינים שלא להגיע כלל לשולחן המשא ומתן ולכן היא תרחיק את השלום".