"חמאס רואים: החיילים ברחו כמו נקבות"

משה פייגלין בשיחה עם תומכים: השמאל מנסה למחוק מהתודעה את גבורתו של המדריך שירה במחבל – כי הוא התנהג "כמו גבר".

גיל רונן , י"ח בטבת תשע"ז

משה פייגלין
משה פייגלין
צילום: פלאש 90

משה פייגלין בכנס תומכים

יו"ר תנועת "זהות", ח"כ-לשעבר משה פייגלין, אמר אמש בשיחה עם תומכיו כי כוחות השמאל בעיתונות ובצבא מנסים למחוק מהתודעה הציבורית את גבורתו של האזרח שחיסל את המחבל הדורס בארמון הנציב.

הסיבה, לדבריו, היא שהאזרח "התנהג כמו גבר" - דבר הסותר את הנראטיב שכוחות השמאל בעיתונות ובצבא מנסים להחדיר לציבור. מנגד, הקצינה שירתה אל עבר המחבל, מוצגת כגיבורה, בדיוק מאותה סיבה.

ואולם, אמר פייגלין, כאשר החמאס צופה בסרט, הוא מתרשם שחיילי צה"ל ברחו "כמו נקבות" מזירת הפיגוע.

פייגלין השווה את המשחק התודעתי לזה שמתואר בסיפור "בגדי המלך החדשים", כאשר הקהל מדמה שהמלך לבוש בהוד והדר, ורק ילד קטן אומר שהמלך עירום. "כולנו ראינו שכולם ברחו", אמר, "אבל עכשיו עסוקים בלהסביר לנו שהם לא ברחו, הם קיבלו פקודה לברוח. אבל כולם ברחו! נו, מה לעשות?"

"אנחנו מתגאים בסרט הזה? חמאס מקרינים את הסרט הזה כי הוא מביע משהו טוב עלינו?", שאל פייגלין רטורית. "לא! ראינו את כל צוערי בית הספר לקצינים בורחים".

"תסלחו לי", המשיך, "ואני מבקש סליחה על הביטוי הזה – כי אני מדגיש שוב ושוב שאנחנו לא נגד נשים ולא בעד גברים – אבל בצורה שבה זה נתפס אצל האויבים שלנו, הם רואים את חיילי צה"ל בורחים כמו?... נקבות, כן. לעומת זאת, מי התנהג כמו גבר? איתן. אז תשכחו ממנו, הוא לא קיים. הוא נמחק. הוא נמחק. יש כאן נראטיב שאנחנו צריכים לייצר. הוא הפריע לנו, אז מחקנו אותו".

פייגלין אמר את הדברים בכנס השקת תא משפחה וקהילה במפלגת זהות, שנערך בכפר יונה.