"חקירות נתניהו השתלטו על סדר היום"

יו"ר יש עתיד בפתח ישיבת הסיעה: "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה שמבלה יותר זמן עם עורכי דינו ובחדרי החקירות".

חזקי ברוך , י"ח בטבת תשע"ז

לא כולם כאלה. לפיד
לא כולם כאלה. לפיד
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, התייחס בצהריים (שני) בפתח ישיבת הסיעה לחקירות ראש הממשלה.

"חקירות ראש הממשלה השתלטו על סדר היום הלאומי. כל מה שחשוב באמת, נדחק הצידה. וועידת פריז, הטיפול בתושבי עמונה, משלוחי הנשק של החיזבאללה, הרפואה הציבורית, הכל הופך למשני. זה לא תקין. זה לא סביר", אמר לפיד.

לפיד ציין, "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות כמו לכל אזרח ישראלי. כל עוד לא הוכחה אשמתו, הוא זכאי. אנחנו צריכים לזכור את זה ולכבד את זה. אני מבין גם שזה לוקח זמן. צריך לתת למשטרה למצות את החקירה, וליועמ"ש ולפרקליט המדינה לבחון את חומרי החקירה".

"יחד עם זאת, זה לא יכול לקחת יותר מדי זמן", טען לפיד, "יש פה מדינה לנהל. יש לנו בעיות אמתיות, ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה שמבלה יותר זמן עם עורכי דינו ובחדרי החקירות מאשר בדיוני קבינט ובדיונים על הכלכלה. היועץ המשפטי צריך לקחת גם את זה בחשבון".

"זה צריך להיגמר מהר ככל האפשר", קבע לפיד, "לא רק בגלל המישור הפלילי, אלא גם בגלל המישור הציבורי והמוסרי. החיים הציבוריים שלנו לא יכולים לכלול הקלטות נסתרות ותקשורת העומדת למכירה. תקשורת חופשית, גם אם היא מרגיזה, גם אם היא מקוממת, היא הבסיס לדמוקרטיה".

"הדבר הכי מסוכן למדינה, לחוזה החברתי שיש בינינו, הוא כשאנשים מתחילים להגיד לעצמם, 'ככה זה' – ככה זה, כולם מושחתים, כולם אינטרסנטים, כולם סוגרים דילים אפלים בחדרים אחוריים. זה לא המצב. לא כולם כאלה. אנחנו לא כאלה. יש גם בפוליטיקה וגם בתקשורת אנשים ערכיים, אכפתיים, לא מושחתים. אלה האנשים שצריכים להוביל את מדינת ישראל", חתם לפיד את דבריו.