חקירת ראש הממשלה
יאיר נתניהו מסר עדות במשטרה

בנו של ראש הממשלה נתניהו מסר עדות כחלק מחקירת אביו בחשד לקבלת הטבות הנאה מאנשי עסקים. המפכ"ל: החקירה לא תהיה ארוכה.

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ז | עודכן: 22:41

יאיר נתניהו
יאיר נתניהו
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מסר היום (שלישי) עדות במשטרה כחלק מחקירת אביו בחשד לקבלת הטבות הנאה מאנשי עסקים.

נתניהו הבן מסר את עדותו במשך ארבע וחצי שעות במשרדי יחידת להב 433, במסגרת מה שכונה "פרשת המתנות''.

הבוקר הגיע עורך העיתון "ישראל היום", עמוס רגב, למסור עדות במשטרה במסגרת חקירת הקשר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס.

מפכ"ל המשטרה רנ''צ רוני אלשיך שהתייחס היום לחקירה נגד נתניהו העריך כי ''החקירה לא תהיה ארוכה מאוד. אנחנו עובדים בקצב הכי מהיר שאנחנו יכולים, ואיש לא מפריע לנו".

אמש נחשפו בחדשות ערוץ 2 תמלילים נוספים מהשיחות בין ראש הממשלה למוזס ערב פיזור הכנסת לקראת בחירות 2015, ואף מספר ימים לאחר מכן. תמלילי השיחה עסקו בצמצום תפוצת העיתון "ישראל היום" כחלק מהעסקה שתוכננה לכאורה בין השניים.

מוזס: בוא רגע נחשוב על הפרטים של החוק. זה מתחיל שני שליש...
נתניהו: צריך להגיד לשלדון.
מוזס: צריך להגיד מספר (עותקים של "ישראל היום")... לא "שני שליש".
נתניהו: צריך להסביר מה המספר. לא להוריד לגמרי. לא להוריד שלושה שלישים. להוריד לשני שליש.

מוזס: כשדיברנו על מספרים זה היה 275 אלף עותקים והיום זה 325 אלף עותקים. אתה מבין למה כל זמן שעובר זה עושה בעיה?... חוזרים למצב שאנחנו דוחים ויותר קשה לפתור. אני מנסה לחשוב, ביום שישי זה 400 אלף עותקים. מנסה לחשוב על פורמולה של כמה עמודי מודעות.
נתניהו: מה, אתה יכול להגביל אותו בעמודי מודעות?
מוזס: ...יש בעיה? מה הבעיה? שיש כאן מודעות ממשלתיות. 30,50,700 אחוז מהמודעות זה המדינה נותנת להם כסף. זה לא תקין. אני אומר לך את זה כהערת אגב אבל אי אפשר הכול יחד.
נתניהו: בסדר, גם זה רשמתי לי. לא נטפל בזה עכשיו.

מוזס: אני אגיד כמות עותקים ו-X אחוזי תפוסה. "תפוסה" זה מושג בעיתונות. בחינמון מעל כמות עותקים מסוימת אחוז המודעות לא יכול להיות גבוה...ואז הנזק שהוא (גורם) בהורדה של המחיר הוא מוגבל. אנחנו מנסים למצוא ביחד משהו...
נתניהו: אני חושב שמה שנשמע יותר סביר, אני חושב בקול רם... חלילה אני לא...
מוזס: אנחנו מנסים ביחד למצוא משהו...