הרב פירון נגד "חוק שוברים שתיקה"

שר החינוך לשעבר טוען כי השר בנט "לא צריך לכלות את זמנו בהתעסקות בארגון האזוטרי הזה, הם לא נכנסים ליותר משניים-שלושה בתי ספר".

אורלי הררי , י"ט בטבת תשע"ז

הרב שי פירון
הרב שי פירון
צילום: אלירן אהרון

לפיד מסביר את תמיכתו בחוק נגד ''שוברים שתיקה''

הרב שי פירון, שר החינוך לשעבר ממפלגת יש-עתיד, מתנגד להצעת החוק שמקדם שר החינוך נפתלי בנט בתמיכת ח"כ יאיר לפיד, המבקשת למנוע מארגון השמאל הקיצוני ''שוברים שתיקה'' להרצות בפני תלמידי בתי הספר בישראל.

בראיון לגלי צה''ל אמר הרב פירון, "אני חושב שיאיר לפיד טועה בעיסוק ב'שוברים שתיקה'. הם מרמים אותנו, אם הם רוצים לנהל דיון על מוסר מלחמה - אחלה. אבל מטרתם לערער את לגיטימיות מדינת ישראל.

''לא מגיע ל'שוברים שתיקה' שניתן להם את החקיקה הזו ושר החינוך לא צריך לכלות את זמנו בהתעסקות בארגון האזוטרי הזה, לידיעתי הם לא נכנסים ליותר משניים-שלושה בתי ספר", טען.

שר החינוך לשעבר התייחס גם לפרשת הקלטות נתניהו-מוזס. לדבריו, "בסיפור הזה רק העיתונאים לא עושים חשבון נפש. הפוליטיקאים מפחדים מהעיתונאים, מפחדים שתהרסו אותם. לא מפחדים ממו"ל, מפחדים מכתב שיכול לחסל אותך ברגע. כשאתה שר ואתה נותן אייטם לעיתון מסוים אתה יודע בדיוק מה יהיה בעיתון השני.

''אולי גם העיתונאים בישראל צריכים לעשות חשבון נפש. אולי זה עלה להם לראש יותר מידי, מישהו שם שיכור מהכוח, אולי מישהו הפך את כל הפוליטיקאים להיות פחדנים כי הם באמת מפחדים מה יכתבו עליהם", הוסיף הרב פירון.