אלופו של עולם - סיפור לשבת

עמית וסיוון התחתנו בגיל צעיר, לאחר שאת שלב השידוכים עברו בקלות ובלי עיכובים כלל.

עודד מזרחי , כ"א בטבת תשע"ז

סיפור לשבת
סיפור לשבת
צילום: Mendy Hechtman/FLASH90

הם חיכו בכיליון עיניים למה שכל זוג מצפה לו - פרי בטן. כעבור שנה וחצי של ציפייה, החליטו ללכת לבירור רפואי וקבעו תור לרופאה מומחית גדולה לפריון, שאף כונתה "אלופת העולם" בתחומה. היא שלחה אותם לבדיקות רפואיות, ולאחר זמן מה חזרו אליה עם תוצאות.

לפי הממצאים היה נראה שיש להם בעיה מסוימת שאינה ניתנת לפתרון פשוט, והיריון יהיה תלוי רק בטיפולים. וגם לאחר שיושג הוא יטמון בחובו סיכון.

הם החלו בטיפולים הכרוכים בהכנה לפניהם והתארגנות אחריהם: לקיחת תרופות, ריצות לבדיקות חדשים לבקרים, לקיחת ימי חופשה מהעבודה, ובעיקר הכנה נפשית דרוכה למה שיבשר העתיד.

בני הזוג עברו טיפול אחר טיפול, והאור בקצה המנהרה עדיין לא נראה. לאחר שהטיפול החמישי כשל, החליטו הרופאים ובראשם "אלופת העולם" שהם צריכים לעלות רמה לטיפול מתקדם יותר. שוב סחררו אותם ברשימת בדיקות וציידו אותם במרשמים, עשו להם הכנה לפני הטיפול והראו להם סרטון איך הטיפול אמור להתבצע.

בשלב הזה הרגישו עמית וסיוון שאין בכוחם לעבור את הטיפול, שנראה ממש לא קל ואפילו מפחיד.

סיוון הגיעה הביתה באותו יום, אחזה סידור בידה וחשבה לעצמה: מי שיכול לתת ישועה בעזרת טיפולים, יכול לתת גם בלעדיהם. הרי בשביל הקב"ה שום דבר אינו קשה, ופרי בטן הוא אחד המפתחות שניתנו רק בידיו ולא בידי שליח! הרי איך נפקדה רבקה? היא ויצחק עמדו, הוא בפינה אחת והיא בפינה מנגד, והתפללו "וייעתר לו ה'". ואיך נפקדה חנה? "רק שפתיה נעות וקולה לא יישמע...", ולאחר מכן כתוב "ויהי לתקופות הימים ותהר חנה". רק בזכות התפילות נפקדו אמותינו. הרי בימיהן לא היו טיפולים כאלה, ורק כוחן של אמונה ותפילה עמד להן.

עמית וסיוון החלו לשפוך את לבם בתפילה שעיקרה: "ריבונו של עולם, רק אתה יכול להושיע".

הייתה להם התמודדות לא פשוטה עם יחס החברה אליהם. יש אנשים שכנראה לא מבינים את הצער ועוגמת הנפש שהם גורמים לבני זוג שלא נפקדו, בניסיונות חוזרים ונשנים לברר מהו מצבם, בהסתכלויות בוחנות ובאיחולי "בקרוב אצלכם!" הצובטים את הלב בכל פעם מחדש, בנתינת סגולות למיניהן ובהתלחשויות מאחורי גבם בקופת החולים. כל אלו רק זרו מלח על פצעיהם. הם רצו שמי שדואג להם יתפלל בעבורם ותו לא.

בינתיים השמחות מסביבם לא פסקו. קצב הילודה המשיך ב"ה גם לאלה שנישאו אחריהם, ומידת הקנאה לא ניטלה מאף אדם. הם התחננו: "ריבונו של עולם, מה איתנו?! מתי נזכה גם אנחנו?!"

היה לעמית חבר, שגם לו עדיין לא היו ילדים. מדי פעם הם שוחחו בנושא, ואותו חבר המליץ לו על הרב א' מארגון 'בוני עולם' המסייע לחשוכי ילדים, שמבין מאוד בתחום.

הם קבעו פגישה עם הרב, והוא ביקש שיביאו עמם את תיקם הרפואי. כאשר ביקשו להוציא את תיקם מבית החולים שבו טופלו, נאמר להם: "לא נאות לעשות דבר כזה, לטפל במקום אחר אחרי שכל כך עזרנו לכם..."

לבסוף שלחו אותם לארכיון בית החולים ושם נתנו להם העתק של תיקם. בני הזוג חתמו בביטחון מלא על כל הטפסים המאשרים זאת, בהרגישם שהם עושים את הדבר הנכון.

ברגע שראו את הרב א', הבינו שעומד מולם אדם ירא שמיים ומבין דבר, שהקדיש את חייו למען מטרה עילאית - "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

הם הגישו לרב את המסמכים הרפואיים. ברגע שראה את הנתונים אמר: "הבעיה שלכם ניתנת לפתרון. רק צריך להסיר גורם מעכב מסוים שקיבלתם בטעות באבחנה הרפואית, ואתם עוד תזכו לילדים בלי טיפולים!"

אושר הציף אותם לשמע דבריו הבוטחים. הנה, בעייתם ניתנת לפתרון בניגוד לדברי הרופאים ובראשם "אלופת העולם" שצפו להם טיפולים ועוד טיפולים. התברר להם שהרופאים אבחנו את הבעיה בצורה לא נכונה והתוו להם דרך שלא היו צריכים כלל לעבור בה, ואילו הרב אבחן נכון את הבעיה והסיר מכשול מדרכם.

מכאן הדרך כבר הייתה סלולה. הם הלכו בעצת הרב א' בכל צעד ושעל, והוא שלח אותם לפרופסורים המתמחים בתחום שיאמתו את אבחנתו, והם אכן אישרו שהאמת כדבריו.

לאחר זמן מה הוסר הגורם המעכב, ובסייעתא דשמיא, לאחר חודשים ספורים, זכו להיפקד ללא טיפולים!

הם לא חשו בלבם התנגדות לרפואה, הרי אין עיר בלי רופא, והרפואה כיום מתקדמת. אבל היה להם ברור שכאשר לא הולך בטיפול רפואי, חשוב לקבל חוות דעת נוספת, והעיקר לדעת שהכול תלוי בו יתברך והתפילה אליו מועילה יותר מכול. גם כאשר רופא "אלוף העולם" לא מסוגל לסייע, אלופו של עולם יכול תמיד להפתיע לטובה.

ההיריון התנהל למישרין ובלי בעיות, ובסיומו עמית וסיוון זכו לחבוק בת מתוקה, בדיוק בתום ארבע שנים לנישואיהם, מתנת שמיים שאין למעלה ממנה.

ליצירת קשר לסיפור בעל מסר יהודי שחוויתם: odedm@neto.net.il