"הקרוואן האחרון בגוש עציון"

הקרוואן יעמוד בעיקר בצומת הגוש אך גם ינוע לכל אורכו של הגוש במטרה לעורר את רעיון הריבונות

אביעד אבן חן , כ"א בטבת תשע"ז

שלמה נאמן והקרוואן
שלמה נאמן והקרוואן
צילום: מור יוסף תקשורת

המועמד לראשות מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הודיע על מיזם חדש - "הקרוואן האחרון בגוש עציון".

מטרת המיזם, כפי שהוא מספר, לעורר את רעיון הריבונות עד להשגתו בשטחי יו"ש, "הקרוואן ינוע לכל אורכו של הגוש ואנשיו יחלקו חומר הסברה לעוברים ושבים".

"עם ישראל חי 'על גלגלים' 2000 שנות גלות. ובעת האחרונה, אחרי ששבנו לארצנו וזכינו במדינה משלנו ישנם חבלי ארץ שלמים שבהם היחס לאזרחים מזכיר לא פעם את התפיסה הגלותית של ישיבה על מזוודות", אמר נאמן.

נאמן מבקש לקדם את החלת החוק הישראלי על כל שטחי מועצה אזורית גוש עציון, "מהיום והלאה אני אפעל ואעסוק ללא הרף בסיפוח כל שטחי גוש עציון, מגבעות ועד תקוע ומהר גילה ועד כרמי צור, לתוך שטחי מדינת ישראל הריבונית. זו משימתי וזה החזון שלי. מטרתי כראש מועצה לשדרג את מעמדו של אזור גוש עציון - שטח יהודי, ישראלי וריבוני".

"גוש עציון לאחר מלחמת ששת הימים הפך לסמל של שיבת ציון בדור המודרני. לא עוד 'עם על גלגלים' - אנחנו מכים שורש באדמה הזו ובונים בה בניין עדי עד".

ביומן ערוץ 7 סיפר נאמן על עצמו "אני תושב כרמי צור מזה 25 שנה, עברתי את כל המסלול מגיל 18, למדתי בישיבת הר עציון, שנים ארוכות עבדתי בסוכנות היהודית עד רמת ניהול חטיבה, עבודה בהיקף של 200 מיליון שקל תקציב ו-1500 עובדים. בשלב מסוים 'חתכתי' לעבודה בממשלה, אני עובד כיועץ בכיר לשר זאב אלקין, חברי מלפני הרבה מאוד שנים. אני נהנה בעבודה אבל חושב שצריך להגיע לזירה שבה גדלתי ולה אני רוצה לתרום".