הרב מזוז: בחרו בברקת ובוכים על השבת

בשיעורו הערב עקץ ראש ישיבת כסא רחמים הרב מזוז את חלק מהנציגים החרדים שבחרו בניר ברקת לראשות ירושלים. "עכשיו הם נזכרים למחות"

מיכל לוי , כ"ג בטבת תשע"ז

הרב מאזוז
הרב מאזוז
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

קודם פוליטיקה אחר כך שבת? ראש ישיבת כיסא רחמים הרב מזוז עקץ הערב (מוצ"ש) את חלק מהנציגים החרדים שבחרו בניר ברקת לראשות העיר ירושלים.

בשיעורו השבועי אמר כי "בבחירות לירושלים היו כאלו שלא תמכו במשה ליאון, הלכו עם ברקת, והנה עכשיו כשהם רואים שהתגברו חילולי השבת, הם נזכרים למחות", אמר. דבריו הובאו באתר החרדי 'בחדרי חרדים'.

הרב מזוז הוסיף כי יש לתמוך במשה ליאון לראשות העיר ירושלים. "יש רבנים שהוציאו מכתב לתמוך בליאון כי הוא 'בן-עדתנו', אבל זו לא סיבה מספיק טובה, כי אז יבואו האשכנזים ויגידו שברקת הוא בן-עדתנו וצריך לתמוך בו. אלא צריך לומר, לבחור במשה ליאון כי הוא יש לו ניסיון והוא שומר שבת".

ביום רביעי האחרון התכנסו ראשי הסיעות החרדיות והדתיות למפגש בכנסת בנושא חילול השבת בירושלים.

בישיבה נכחו השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, חברים דתיים וחרדיים ממועצת עיריית ירושלים ונציגי הוועדה למען השבת - יצחק גולדקנופף ויהודה יברוב.

השר דרעי ביקש בפתח הישיבה לשמוע על מקרים חדשים של חילול שבת בתקופת כהונתו של ראש העיר ניר ברקת. השר יעקב ליצמן השיב כי "הבעיה של חילולי השבת בירושלים - דומה למה שמתרחש בכל הארץ. אנחנו רוצים לשמוע מה קרה דווקא בשנים האחרונות".

ח״כ גפני הסביר כי "יש חלק אחד שלוקחים תקציב של העירייה ועושים בעזרתו חילולי שבת. יש את נושא המרכולים. בעיריית ירושלים הייתה החמרה דרמטית בשנים האחרונות, גם בפעולות נעשו על ידה וגם באישורי פתיחת מרכולים".