לומדים להילחם בחזית הטכנולוגית

בתכנית העתודה במרכז האקדמי לב משלבים לימוד תורה ולימוד אקדמי לקראת שירות צבאי ביחידות צה"ליות מיוחדות. מנהלי התכנית בראיון

חזקי ברוך , ד' בטבת תשע"ז | עודכן: 20:39

המעבדה במכון לב
המעבדה במכון לב
מכון לב

לקראת היום פתוח שיערך ביום חמישי הקרוב במרכז האקדמי לב, שוחחו אלי שלמן, סמנכ"ל מנהל תלמידים במרכז האקדמי לב, ואילה נחמני, מנהלת מחלקה במרכז האקדמי לב, עם ערוץ 7 על הייחודיות שבתכנית.

שלמן פותח בתיאור התכנית ובקהל אליה היא מיועדת: "התכנית מאפשרת לבוגרי תיכונים או אפילו למי שכבר לומד שנה או שנתיים בישיבות גבוהות או הסדר ורוצים לעשות שירות טכנולוגי משמעותי בצה"ל ללמוד את המקצועות האקדמאים, בעיקר מקצועות ההנדסה, ברמה הגבוהה ביותר ולשרת אחר כך בצבא במקצוע אותו למדו".

נחמני אומרת כי המרכז האקדמי מכשיר את הלוחמים הבאים של צה"ל בזירת הסייבר: "האתגר הבא של מדינת ישראל היא מלחמת המוחות - מלחמת הסייבר. אנחנו במרכז האקדמי לב מייצרים בוגרים לעתודה האקדמית, המוחות הכי יצירתיים שמשתלבים בצבא בתפקידי מפתח בלוחמת הסייבר. במסלול העתודה לומדים אצלנו את המקצועות הכי משמעותיים כדי להצליח באותה מערכה - הנדסת אלקטרו-אופטיקה, הנדסת אלקטרוניקה וחשמל, מחשבים, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות תקשורת, מדעי המחשב וגם הנדסה תעשייה וניהול".

שלמן מציין כי תלמידי המסלול העתודאי משלבים בתכנית מספר ערכים חשובים: "הייחודיות של המסלול במרכז האקדמי לב זה השילוב בין לימודי הקודש ללימודי האקדמאים. כמו שאנחנו מאמינים שצריך להיות בחיים שלנו כך אנחנו מיישמים בלימודים והעתודאים ממשיכים עם זה אחרי זה בשירות הצבאי".

לדבריו האווירה החברתית במקום המחברת בין התלמידים היא נקודה מדובר בחוזקה משמעותית של התכנית. הוא אומר כי התכנית מתאימה לתלמידים עם יכולות לימודיות ושכליות גבוהות שיוכלו בעתיד לפקד על יחידות טכנולוגיות בצבא ולפתח את מערכות הלוחמה הבאות של צה"ל.