בקשת הרב הראשי מההורים המתגרשים

הרב דוד לאו סיפר בכנס הרמב"ם על מחויבות ההורים לילדיהם גם במקרה של גירושים ועל תפקידו של בית הדין הרבני לדאוג לשלום הילדים.

חזקי ברוך , כ"ד בטבת תשע"ז

הרב דוד לאו
הרב דוד לאו
צילום: ערוץ 7

"בית הדין הוא אביהם של יתומים"

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, סיפר למשתתפי כנס הרמב"ם שנערך בסוף השבוע האחרון, על הדרישה שהוא מציג לכל זוג שמתגרש, רגע לפני מתן הגט.

"בכל פעם שבית הדין מגיע ל(דון על) גירושים, רגע אחרי הגט ובמקרה שישנם ילדים אני פונה לבעל ואומר לו 'תזכור שהילדים צריכים אמא וגם אבא', ואז אני פונה לאישה ואומר לה 'הילדים צריכים אבא וגם אמא ושניכם צריכים לעשות הכל כדי שזה יהיה'.

"האמא צריכה להשתדל שלילדים יהיה אבא וכך גם הפוך", מדגיש הרב לאו בפני ההורים שהתגרשו.

הרב הראשי סיפר על תיק שהתנהל בבית הדין ובמהלכו הגיע גבר שטען כי גרושתו שעומדת להתחתן באותו ערב מקודשת לו וכי יש לו על כך עדים. בעקבות התלונה הוציא בית הדין האזורי צו דחייה לחתונה לאחר שהעדים לא הגיעו להעיד.

הרב תיאר את התנהלות התיק וכיצד גילה כי סתירות בעדות של העדים ובסופו של דבר דחה את ערעור הגבר ואפשר לאשה להתחתן. בית הדין חייב את הגבר בהוצאות החתונה שבוטלה.

הרב לאו ציין כי בעקבות עדותו של הגבר - במידה ובעתיד הוא יבקש להתחתן, הוא יהיה חייב לעבור דרך בית הדין של הרב לאו כדי להוכיח שהוא רווק. "כדאי לו לחשוב פעמים לפני שהוא מגיע שוב לבית הדין שלנו", אמר הרב.