סודו של יעלון

"יש סוד עיקרי וחשוב שאותו אני אומר שוב ושוב לחיילים, לאורחים מחו"ל המתפלאים מצבאנו ומהצלחתנו", אמר שר הביטחון לשעבר בפתח תקווה.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ז

יעלון בפתח תקווה
יעלון בפתח תקווה
צילום: תנועת עזרא

שר הביטחון לשעבר משה יעלון הגיע לבית כנסת השופר בהדר גנים בפתח-תקווה כדי להשתתף במפגש עם כ-90 חניכים בוגרים מסניפי עזרא הדר גנים ועין גנים שבעיר.

יעלון שוחח עם החניכים על מנהיגות וערכים, אחריות כלפי המדינה, היתרון של ישראל לעומת אחרים, האתגרים העומדים במישור הביטחוני בשנים הקרובות וכמובן התקשורת והפוליטיקה.

"כל אחד צריך לחשוב כל הזמן איפה צריך אותו, איפה הוא יהיה הכי מועיל ומוסיף. כך צריך לעשות וכך אני רואה את חיי ואת דרכי. הכי חשוב לזכור שהכול על הכתפיים שלנו ותלוי בעוצמתינו", אמר יעלון.

עוד אמר, "ידועים לי הרבה סודות על המדינה מתוקף תפקידיי , אך יש סוד עיקרי וחשוב שאותו אני אומר שוב ושוב לחיילים, לאורחים מחו"ל המתפלאים מצבאנו ומהצלחתנו. לישראלים יש שני דברים, מוח ולב. מוח ורוח. כל אחד מהם זה חשוב, אך הגדולה שלנו היא השילוב של שניהם".

"יש מהנדסים ומדענים גם בארצות הברית שיודעים לדוגמא לייצר קסדות לטייסים, אבל עדיין הקסדות הישראליות הן הטובות בעולם. אתם שואלים למה? מה מיוחד בהן? למדענים שלנו יש גם רוח, לא רק שכל", ציין שר הביטחון.

מזכ"ל תנועת עזרא שאול דה-מלאך אמר, "החג"סים הולכים וצוברים פעילות. הבחירה שלהם להיפגש בתנועה עם דמויות משמעותיות מלמדת על פוטנציאל התכנית והגעתו של שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר היא אות להצלחה זו".