"מאיץ, שובר ימינה ודורס את השוטרים"

בדיון על ההתפרעויות באום אל חיראן אמר השר גלעד ארדן כי "יש שאלות שנותרו פתוחות. מתחקיר המשטרה עלה שמדובר בפיגוע דריסה מכוון".

עדו בן פורת , כ"ז בטבת תשע"ז

גלעד ארדן
גלעד ארדן
Photo by Alex Kolomoisky/POOL

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס במליאת הכנסת להתפרעויות שאירעו בשבוע שעבר באום אל חיראן והדגיש כי לפי המשטרה, השוטר ארז לוי הי"ד נרצח בפיגוע דריסה.

"אני קיבלתי את הבשורה המרה הזאת בשעות הבוקר המוקדמות. עוד באותו היום התבצע תחקיר משטרתי, נגבו עדויות מהשוטרים בשטח ויחד עם הסרטון שצולם מהמסוק, התמונה שעלתה מהתחקיר המשטרתי היתה מאוד ברורה: מדובר בפיגוע, בדריסה מכוונת", אמר ארדן.

לדבריו, בסרטון ה"לא ערוך" של תיעוד האירוע, ניתן לראות שהנהג הדורס יעקוב מוסא אבו אל-קיעאן "מאיץ, שובר ימינה, דורס את קבוצת השוטרים ולאחר שהוא עובר אותה, שוב שובר את ההגה ימינה כדי להימלט ואז נעצר כשטנדר משטרתי עוצר אותו".

"מדובר ביישוב בלתי חוקי ובדורס שלא היה אמור להיות באותו המקום ולא לנסוע לכיוון כוחות המשטרה", הבהיר ארדן. "רק שבוע לפני כן היה פיגוע דריסה בירושלים ושאלו למה החיילים לא ירו ולא מנעו את פיגוע הדריסה".

חברי הכנסת הערבים עיסאווי פריג' (מרצ) ומסעוד גנאים (הרשימה המשותפת) זעמו על דברי ארדן והוצאו ממליאת הכנסת.

בסיום הדיון, חברי הכנסת דחו את דרישת חברי הכנסת טלב אבו עראר ותמר זנדברג מהרשימה המשותפת וממרצ להקים ועדת חקירה פרלמנטרית להתפרעויות באום אל-חיראן.