קריאה לנתניהו: דאג לדיור לחרדים

בהתייחס לסוגיית הדיור הבהיר נתניהו למוזס כי הממשלה פועלת להגדיל עתודות דיור שלא היו קיימות עד עתה אך "זו פעולה שלוקחת זמן".

תגיות: חרדים ממשלה
חיים לב , כ"ז בטבת תשע"ז

ח"כ מנחם אליעזר מוזס
ח"כ מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

במהלך שעת שאלות לראש הממשלה בחר יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ מנחם אליעזר מוזס לעלות שאלה על מצוקת הדיור בציבור החרדי.

"מרכיב המיסוי של כל יחידת דיור הוא למעלה מ 60% מערכה. מדוע שהממשלה לא תוותר על חלק מהמיסים או ממחירי הפיתוח של הקרקע כדי להוזיל את מחירה הסופי של כל יחידה? לדוגמא, בבית שמש, גם בפרוייקט של מחיר למשתכן, עדיין מחירי הפיתוח עומדים על כ-350,000 שקליפ על כל יחידת דיור".

הוא העלה הצעה נוספת לפיה יש "לחזור לשיטת המענקים גם לרוכשי דירות יד שניה, ואז הזוג הצעיר לא צריך להמתין 4-5 שנים לסיום הבניה, ויחסוך דמי השכירות של כמה שנים".

בסיום דבריו בירך מוזס את ראש הממשלה כי יצלח בשלום את התקופה הקשה העוברת עליו בצל החקירות: "השם יעזור ותתגבר על כל אלו הרוצים בשקיעתך, ותעלה מעלה מעלה", אמר.

בתשובתו לח"כ מוזס ענה ראש הממשלה כי הכל ענין של היצע. לדבריו, הממשלה פועלת רבות בכל המישורים כדי להגדיל את הצע הדירות בכל רחבי הארץ, במיוחד במחיר למשתכן.

"פריסת התשתיות ברחבי הארץ תאפשר לייצר עתודות קרקע חדשות שביכולתן ליצור נקודות ישוב חדשות לייצר אפשרויות של דיור שלא היו קיימות במקומות הצפופים והיקרים. וזה נכון לגבי כולם. לגבי הציבור החרדי, הערבי והכללי. זו פעולה שלוקחת זמן והמטרה להגדיל את ההיצע".

לגבי ההצעות האחרות שהעלה ח"כ מוזס, אמר ראש הממשלה כי יעבירם למשרדים המטפלים בסוגיית הדיור.