ראש ממשלת רוסיה ביקר במוזיאון היהודי

לרגל יום השואה הבינלאומי ביקר ראש ממשלת רוסיה במוזיאון היהודי הגדול במוסקבה. "הטרגדיה של העם היהודי הוא אסון לכל אחד מאיתנו".

חיים לב , כ"ח בטבת תשע"ז

מוסקבה
מוסקבה
פלאש 90

ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב ביקר במוזיאון היהודי הגדול במרכז מוסקבה לרגל יום השואה הבינלאומי.

את פני ראש הממשלה קידם יוזם ומקים המוזיאון, רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר ונשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה.

בדבריו אמר מדבדב כי "לפי הערכות, מתוך 6 מיליון היהודים שנהרגו בשואה הנאצית, רק על שטחה של ברית המועצות נהרגו 2.7 מיליון יהודים. לכן הטרגדיה של העם היהודי היא אסון כמו לכל אחד מאיתנו, ללא קשר של אמונה".

ראש הממשלה מדבדב ערך סיור מקיף בכל אגפי המוזיאון כשהוא מתעניין ומקבל הסברים על המוצגים הרבים, החל מבריאת העולם ועד לימינו אנו.

המוזיאון משתרע על-פני אלפי מטרים מרובעים וכולל בתוכו אולמות לפי נושאים, מחולקים לפי דורות והתקופות שעם ישראל עבר במהלך כל הדורות. המוזיאון עצמו נחשב היום כמוזיאון המוביל בעולם ומבקרים בו אלפים רבים מדי חודש.

לאחר שהעלה את התרשמותו העמוקה בספר האורחים, נשא מדבדב את דבריו פני הנהלת המוזיאון ועשרות כלי התקשורת והביע את תודת הממשל על הקמת המוזיאון והערכה על פעילות הקהילה היהודיות למען ניצולי השואה הרבים שחיים ברוסיה.

מחר - 27 בינואר - יציינו ברוסיה את "יום השואה הבינלאומי" כפי שקבע האו"ם ובמוזיאון ייערך הטקס השנתי בהשתתפותם של כ-50 שגרירי מדינות שונות ברוסיה, ובמהלכה ישא הרב הראשי הרב לאזאר את תפילת אל מלא רחמים לזכרם של קדושי השואה.