נחמן הובא למנוחות: "התפלל עלינו"

נחמן עתיה בן ה-11 שנרצח על ידי שכנו במושבה מגדל, הובא למנוחות. "השמיים כחולים מדי בשביל יום כל כך שחור''.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ז

נחמן ז"ל
נחמן ז"ל
צילום: חורי מיכאל

מאות בני אדם ליוו אחר הצהריים (ראשון) למנוחות את נחמן עתיה בן ה-11 שנרצח בשבת על ידי שכנו במושבה מגדל שבצפון.

הערב יתקיימו הלווייתם של דור כרסנטי (23) ושני ילדיה, בנימין בן ה-8 חודשים ויוסף בן השנה ועשרה חודשים, שנרצחו גם הם בידי בעלה של דור ואבי ילדיה. בית המשפט המחוזי בנצרת האריך מוקדם יותר את מעצרו של החשוד בעשרה ימים.

אביו של נחמן ז''ל ספד לו: "אני יודע שעכשיו אתה שמח, אנא ממך התפלל עלינו ובפרט על נתן שנמשיך לחיות חיים בריאים בגוף ונפש. שנוכל לעמוד בניסיון הקשה הזה".

''עלית עם ספר תהילים ביד", הוסיף האב. "נחמן, אתה היית צדיק ותמחל לי ולאמא ולכל האחים והאחיות אם ציערנו אותך יתר על המידה. היום אני מבין שנפלה בחלקי זכות להיות אבא שלך, וכמו תמיד אפשר להעריך את זה רק אחרי שנפרדים, ואם נפרדנו ממך ככה כנראה שאתה צדיק גדול מאוד. אני מתבייש ממך ואוהב אותך ומחכה להמשיך ללמוד איתך את המשניות בשבת בשמיים.

עוד ספד האב בהלוויה: "אני מודה לכל עם ישראל על כל התפילות על הבן שלנו, על נתן שיהיה בריא. דבר אחד רק יש לי להגיד לכל עם ישראל, ה' נתן לנו מתנה ילדים לפיקדון, תאהבו אותם, תגדלו אותם לדרך הנכונה כמו שנחמן היה כל כולו אהבת ישראל, ויתור ונתינה. השמיים כחולים מדי בשביל יום כל כך שחור, נתן, הוא נשאר להאיר, נחמן חזר אל האור".

נתן עתיה בן ה-10, אחיו של נחמן, נדקר על ידי השכן ושוחרר היום לאחר שקיבל טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה. הוא סיפר אמש: "שכבתי והעמדתי פנים שאני מת עד שהוא עזב את הבית, ואז ברחתי מהחלון. ידעתי שהוא הרג את אחי".