חובה אנושית - למנוע החרבת עמונה

הרב חיים דרוקמן קורא לציבור להשתתף בעצרת המחאה שתיערך מול משרד ראש הממשלה, ותדרוש להשאיר את תושבי עמונה על ההר, בכל מחיר.

עדו בן פורת , ב' בשבט תשע"ז

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
צילום: ישי דמארי

יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות ''בני עקיבא'', הרב חיים דרוקמן, קורא לציבור הרחב להגיע מחר בבוקר (שני) לעצרת שתיערך מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

בעצרת יקחו חלק תושבי עמונה ותושבי עפרה, רבנים וראשי רשויות מיו"ש, שיקראו לממשלה למצוא פתרון שישאיר את תושבי עמונה על ההר.

המכתב שפרסם הרב דרוקמן:

''בישוב עמונה מתגוררים חלוצים יקרים, טובי בנינו כבר עשרים שנה. עקירת הישוב ופינויי משפחותיו הינו עוול שאין שני לו וחובה עלינו לעמוד לצד המשפחות אם הנורא מכל יקרה ויוכרע לפנות את הישוב. אשר על כן אני קורא לכל רבנן ותלמידיהון ולכל הציבור הרחב להגיע לישוב, לתמוך ולעמוד לצד מתיישבי עמונה בשעתם הקשה.

כמו כן, אני רואה חשיבות עליונה להגיע לעצרת ההמונים לתמיכה בעמונה ובהתיישבות - מחר בבוקר בירושלים.

על הממשלה מוטלת החובה האנושית והתורנית למנוע את החרבת הישוב עמונה, לאחר עשרים שנות התיישבות, ולהשאיר את הישוב על ההר, כפי שהוסכם עם התושבים.

במידה ובג"ץ לא יאפשר את בניין עמונה כפי שהתחייבה הממשלה - מוטלת על הממשלה החובה למצוא כל דרך אחרת על מנת להשאיר את עמונה על ההר.

לאחר שבאתי מספר פעמים לישוב עמונה ועמדתי על קומת תושביו אני מחבקם בשעתם זו ועומד איתם ולצידם בימים אלו.

חזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו''.

בתוך כך, תושבי עמונה שיגרו היום מכתב לשרת המשפטים איילת שקד, שבו הבהירו כי הם עדיין מצפים שהמדינה תעמוד בה בהתחייבותה לקיום מתווה נכסי הנפקדים. ''המדינה התחייבה לפעול באופן מיידי כדי להביא לכך שיוקמו 52 מבנים על הר עמונה עבור תושבי המקום. מימוש המתווה התעכב", אמרו התושבים.

''לכן הבענו אכזבה וחשש מהפרת ההסכם ואנו ממשיכים לצפות שהמדינה תמשיך ולפעול ליישום המתווה במהירות האפשרית״, הוסיפו אנשי עמונה.